Jump to content

Свързване на Hi-fi аудио към TV


Recommended Posts

Та питането ми е как да пусна звука от телевизора през 4бр колони и усилвател.

В момента компонентите са вързани към старото PC,защото звуковата карта на лаптопа не позволява.

От лаптопа с TeamViewer влизам в настолния кошник и си контролирам музиката.Старото PC e вързано към ТВ-то,като мога да пускам филми от него и от лаптопа също,но искам да пусна и звука на ТВ-то през колоните и усилвателя.Има ли начин,че не съм много на ясно с всичките тия техники :gruebel:

Редактирано от Kutrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

оптичен изход има ли от TVто? и оптичен вход в усилвателя съответно?? поне на HD канали (ако имаш) ще ти изкара Dolby и т.н.. стига да ги има и усилвателя.

оптичен кабел - от 3 лв нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телевизора е LG,модела не го помня.Усилвателя е ръчна изработка 4 кaнален.

Ето няколко снимки набързо ако могат да помогнат.

Имам и HDMI приемник през,който минава звука предполагам,вързан е с HDMI кабел :rolleyes:

Оптика на тв-то имам,но на усилвателя нямам,ако така ще стане бихме могли да отворим усилвателя и да сложим :zustimm:

af1421de5238e03a.jpg35f391d77156dc06.jpg009d0b1097f37d40.jpg

a8e6e06a3d316b33.jpg4303192692382863.jpg

Редактирано от Kutrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телевизора е LG...

поне TVто има Opitacal Digital Audio Out... от него можеш да изкараш постоянен аудио сигнал. т.е. откъдето и да пуснеш звук, щом излиза през говорителите на телевизора, ще го има и оттам. вече виж как да го вкараш в усилвателя. не мога да видя по снимките.

друг вариант е през слушалките, но мисля, че няма да са активни говорителите на TVто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая дори да не са активни говорителите на телевизора не ме бърка.Две предни и две задни колони са и са добре разположени.

Ако се сложи на усилвателя оптичен вход,предполагам ще стане най-лесно,просто с един кабел от оптиката на тв-то до усилвателя или греша :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През аналоговите изходи на телевизора пробвал ли си да ги свържеш с чинчовете към усилвателя и трябва да излезе звука от телевизора в тонколоните ти.Става и от скартовете,както на телевизора ,така и на сет топ бокса с преходник към RCA,въпреки,че едва ли ще останеш очарован от звука на телевизора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателя като гледам е 4 канален и е само с един вход. От компа си успял да подкараш 4-те канала защото звуковата карта позволява. Телевизора обаче е стерео и има само 2 канала та без разклонители ще можеш да подкараш само 2 колони да свирят.

П.С. не е зле да подредиш малко змиярника отзад и да удариш един парцал. Също и компа може да има нужда от почистване отвътре ;)

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ако се сложи на усилвателя оптичен вход,предполагам ще стане най-лесно,просто с един кабел от оптиката на тв-то до усилвателя или греша :gruebel:

аз съм така - само, че с коаксиален оптичен към домашното кино. един кабел за 3 лв (най евтин) и всичко заспа. на HBO HD - ако има Dolby Prologic - супер си е звука. иначе - не изкарва нищо, че звукът е дигитален, а искаш аналогов през scart да изкара и мълчи киното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се пробваме с оптика да пуснем звука,па да видим кво ще стане :)

Ради ще подредя змиярника,само време да ми остане,че както виждаш е мазало големо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане така. От оптиката получаваш цифров звук, а усилвателя е аналогов. Правен е което предполага, че няма вграден ЦАП(Цифрово аналогов преобразовател).

Между двете устройства трябва да има нещо такова: http://www.parts-express.com/pe/showdetl.cfm?partnumber=180-997

Другия вариант е зарежеш правения усилвател и да си вземеш рисивър. По-скъпо, но ще имаш истински многоканален звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от DAC защото телевизора има аналогови изходи ама са стерео дамек 2 канала. Звук от телевизора може да се изкара от скартовете като се вземе кабел скрат на 6 чинча или 3 чинча, които да са изход. По същия начин може да се върже и цифровия приемник към усилвателя, въпроса е че 2 та чинча Audio out L и Audio out R трябва да се разклонят за да се подаде сигнал на 4 входа на усилвателя иначе ще му свирят само 2-те колони.

То по принцип стерео се слуша на 2 колони ама е много за обясняване :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От телевизора разделяш двата стерео канала на още по два и ги вързваш към самоделката с четери канала.

Има такива чинч разделители от едноканален го разделя на два канала, с два такива пускаш към четерите входа на усилвателя и вадиш двойно стерео през колоните.

Ако те удовлетворява този вид звук , лично мен не! По добре само стерео при тази ситуация.

Иначе ако е цифров усилвателя спокойно един , оптичен или коаксиален от ПЦ-то до ресивъра и колкото колони поддържа може да вържеш.

Друг по лесен вариант е да вържеш колоните по две последователно и да им пуснеш стерео сигнал , ще увеличиш омовете на колоните, но е по добре за усилвателя . Само не и паралелно свързани :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от DAC защото телевизора има аналогови изходи ама са стерео дамек 2 канала.

Е това не го разбрах дали е така. Ако има аналогови изходи въпроса е решен.

Иначе ако е цифров усилвателя спокойно един , оптичен или коаксиален от ПЦ-то до ресивъра и колкото колони поддържа може да вържеш.

То това е проблема, че няма рисивър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз предполагам, че нещо от този род ще свърши работа, понеже и при мен е налице този проблем. Линка на първо четене го извадих, може да има и по-евтини варианти. За сега пускам филмите от лаптопа, понеже е 5.1, но серизно се замислям дали да не взема една таквава джаджда, понеже системката за звука ми е аналогова и нямам друг вариант да изкарам 5.1 от телевизора ( Samsung UE46ES6800 ), освен цифрово. Ако реша да взема машинката, ще пиша как се представя.

Джажда

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...