Jump to content

Apple's new retina


Recommended Posts

Бате, добре, че няма избор на цветове при Маците, като при Вайотата примерно, че тогава колко теми и терзания ще има hilezh.gif

Влади днес е за риба, както каза в другата тема. Ние чакаме пресен Сафрид (поне). Може и малко Ватос и някое бейби калканче да прати.

bia.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 570
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ужас, риба не хванах, но така го закъсах днеска не е истина. Тоя форд, дизел не може да се кара на 2-ра в калта. Падна голям екшън и накрая луд късмет един трактор наблизо мина и ме дръпна. Иначе щях да си стоя доста там.

А за мака ще го поръчам след нова година от някой европейски сайт на apple. Или Германия или УК или Холандия. Смятам да си взема apple care. Гледам сега цените на MacbookPro и се чудя каква е тази политика. Значи обикновен про идва доооста по скъпо от ретината, ако го докараш до характеристиките на ретината. Значи базово са еднакви като цена, но обикновения идва с 750GB обикновен + натив резолюция + мисля и малко рам (4GB). Единствено видеото му е 1 GB. Ретината идва с SSD 256 GB + 8GB рам + готин дисплей. Ако направиш обикновенния с SSD + малко по гъстата матрица (матирана) + малко рам и цената отива на 1000 евра разлика. Що така и аз не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SSD се купува от тук или ибей/амазон , няма нужда да си купуваш брандиран самсунг за две чанти пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак не се връзва да си вземеш не ретина. В смисъл да му добавяш SSD, което не знам къде се слага и не знам дали няма да отпадне гаранцията ако е отварян.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам сега цените на MacbookPro и се чудя каква е тази политика. Значи обикновен про идва доооста по скъпо от ретината, ако го докараш до характеристиките на ретината.

А ся се върни и виж колко пъти точно ти го написах това :) Ама хубу, че сам достигаш до някои изводи.

В момента обикновеното "про" НОВО не си заслужава да се купува спрямо ретината. Съвсем не е само до ССД-то, а и до друга батерия, коренно различно аудио, дисплей, видео, ей такива неща. Не само, че няма как да докараш обикновеното про до ретина характеристиките, но и освен това, ще е много по-скъпо.

Алелуя, напредваме respekt.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, беше в кашона, а тук ако поискаш да видиш без да купуваш те гледат злобно. Е как да си купя тогава? Беше натокан някакъв модел за 5800 леа. А този изложения беше от старите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен до софия да отида. И в Бургас и във Варна няма от ретината изложени. Това в iCenter. Едва ли ще тръгнат да ми отварят нов мак ей така да го видя само.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, не вярвам да го отворят. Измисли си някво ходене до софя и го виж. Аз в офиса имам 21.5" монитор и просто няма сравнение с ретината. За да не ме дразни толкова, съм го бутнал максимално назад и съм му дал 125% на увеличение на буквите. Така не дразни толкова, но пък реално е по-малък от макбука на нормално разстояние пред мен. Аз за това ти казах за 27", защото като го бутнеш назад, пак ще имаш голям монитор, без да ти бодат в очите пикселите. Ти като си свикнал на 1920 на 15", малкия аймак ще ти е гаден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти от новия модел iMac ли имаш или от 2011? Определено по-малката резолюция ще ми е гадна. Гледах го в магазина, там нали е така. Не ме дразни шрифта, а мащаба на прозорците. Един голям нищо не се побира и трябва да скролваш.

Сега видях, че си писал за монитор. Това пак на apple или друга марка?

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HP, пак с IPS. 2011 и 2012 иМаците са с еднакви матрици, разликата е в начина на лепене на стъклото отпред и отраженията ги маха със 75%, подобно на ретината и макбук еърите. Цветово трябва да са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ето какво казва за ретината Global Product Technology Manager-а на Datacolor:

> And are the current Datacolor products able to calibrate such displays?

Yes, the Spyder4 is working very well with the Retina display. It measures its color accurately, produces good white balance on screen, and a very smooth, precise tone response correction (gamma, its usually called). Quality, well mannered displays tend to be good candidates for calibration, unless they use exotic technology, or aim for an extreme gamut.

The Retinal display is a standard gamut display (meaning close to sRGB), uses the most common new backlight technology (White LED Edgelights) and appears to be an IPS screen (meaning the valves that control how much light comes through use In-Plane Switching). IPS offers a wide viewing angle without a lot of color change or brightness change. All of these things lead to a very well mannered, predictable, calibratable display.

Whats unique about the Retina display is its resolution, and calibration is resolution independent. Making the filters and valves that small is certainly high tech, but beyond that, this is a good, general purpose graphics display, with deep blacks, manageable colors, and a reasonable brightness range. Mine is about 280 candelas/m2 at full brightness, which is enough for use in well lit environments, while dimming nicely for use in color managed editing environments (studios and hotel rooms for the most part, in my case).

This is the first laptop display that I have been comfortable doing advanced image editing on. Not just a first peek at the RAW images, but actual Lightroom adjustments that will be the final image edits, and transferred with the images to my studio machine when I get back there. This eliminates redundant effort, and allows me to send out corrected high resolution files to clients the evening after a shoot, instead of days later.

While the gamut, the viewing angle, the deep blacks and lack of reflectance on this dislay are superb, it is the resolution that takes your breath away. After an hour or two working on it, looking at the older Unibody MacBook Pro that spent yesterday set up next to it was like looking back at a Titanium Powerbook running OS 9. Text looks like it was rendered with a dull crayon, in comparison!

C. David Tobie

Global Product Technology Manager

Datacolor

5 Princess Road

Lawrenceville, NJ 08648, USA

www.datacolor.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре (и най-разумно откъм пари) е Ретина с външен голям, наистина хубав Adobe RGB монитор, който да го чака вкъщи. Така хем си с лаптоп, хем с достатъчно мощна машина за чуден десктоп, когато ти се занимава. Това, да имаш 10 компютъра вече не го разбирам, па ако ще и 10 клауда да имаш... не е нужно, просто. За чий му е тоя iMac да му седи "у дома"? И утре да осъмне с острата нужда И от свестен лаптоп, а като свикне на OS-X, сещаш се, че няма си вземе пак Дел с винбоза, нали? Един истински монитор втора употреба е 500лв. Нов е 2-3к. И ще е 10 пъти по-добър от панела на iMac-a.

Ама вие си знаете най-добре, де smile.gif

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тъндърболт дисплей, или някое Ейцо или Ияма или НР и ретина 15 или 13 и е Ф игратъ.

3500 е Мак Про Ретина 13 чинча

и още 1700 за ейзо http://www.eizo-bg.net/product/id/8002/

и пак си на цената на 15 ретина

но си мобилен а вкъщи си с уникален дисплей дето кърти асфалта по новата магистрала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3500 е Мак Про Ретина 13 чинча

и още 1700 за ейзо http://www.eizo-bg.net/product/id/8002/

и пак си на цената на 15 ретина

но си мобилен а вкъщи си с уникален дисплей дето кърти асфалта по новата магистрала

За мен тва е най-доброто предложение до тука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малката ретина не е много добър вариант, защото базовата е със 128ГБ ССД, а като го ъпгрейднеш с 256, цената става почти колкото на 15ката, а оставаш само с вграденото видео, което има известни затруднения с карането на дисплея. Също така е дуал кор... минах го тоя път преди 2 седмици и най-добрата далавера е 15ка ретина, тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...