Jump to content

ПОКУПКА НА DSLR ФОТОАПАРАТ


Recommended Posts

В този клас по-добре Никон. Погледни и Д90, влиза ти в бюджета. До преди няколко месеца, това беше апарата, който втора ръка се продаваше с около 100 -200 лв от нов. В момента заради Д7000 , много хора си продават Д90 ките и на пазара има доста добри предложения, някой от тях с остатъчна гаранция, дори на няколко месеца. Аз съвсем скоро продадох два и съм си оставил един, който е без гаранция и ще го ползвам като бекъп, защото освен всичко са и доста здрави машини. Много съм доволен от снимките при слаба светлина, а и 18-105 е чудесен обектив за парите си. Ако почустваш нужда от светкавица СБ 600 или ако намериш по-високият клас СБ 800, което е ненормално здрава и мощна светкавица. Стари модели са и двата, но качествена и проверена техника. Ползвал съм и СБ 700, която е наследника на 600, но при по-голямо натоварване сгъва. Иначе е с много добро и съвременни управление, както и доста компактна.

Недко е абсолютно прав . Довери му се !

Сони са добри, но обективите им изобщо не са евтини и високият клас апарати според мен са за хора, които точно знаят какво искат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, благодаря колега Митцубиши Галант, но ми се иска да купя нов апарат, а не втора ръка, въпреки че както казваш са проверени машини и доста здрави.

Но намерих това сравнение м/у Nikon D 5100 и Nikon D 5200, според което 85%, ако ли не и 90%, от оборудването на апаратите е идентично, бих казал, че D 5200 е фейслифт на D 5100, но както казва и автора "Unless you need a faster camera for photographing your kids’ sports, I would not upgrade from the D5100.

Редактирано от PAVKATA26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ще купиш е твое решение. Аз просто споделям какви са ми наблюденията. Също така разликите между втора ръка и нов, понякога е много малка, както и въшно може да е в чудесно състояние, но на много кадри. Единият ми Никон беше на 3 месеца и 20000 кадъра. 5200 не е зле, но , няма инфо дисплей отгоре, което си е доста полезно нещо. Иначе доста се доближава до Д90. А нов Д90 с 18-105 е 1400лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата от 400 лв може да си я спестиш за месец-два и да вземеш 7000 - препоръчвам ти да го обмислиш като вариант.

Също така дискретно ще замълча и няма да коментирам постовете на Nikkie, които както вече сигурно си разбрал, следва да бъдат игнорирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sag, така като четох Това ревю ми се струва, че няма голяма разлика м/у D5100 и D7000, освен отново 39 точковия АФ. Незнам може би бъркам, но така като чета не е кой знае каква разликата, а все пак говорим за напълно начинаещ DSLR юзър :hilezh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи Д5100 ... понеже си новобранец .. хем да свикнеш хем да видиш дали ще се запалиш и след година да ъпгреиднеш на по добър ... много хора съм виждал да си купуват апарати за по 2-3 бона и да им седят вкъщи ... нещо друго ДСЛР-а не е като джобните апарати а и д5100 е по компактен .. 18-105 е най добрия китак като мм и като качество на снимане . Аз лично за туристически обектив го ползвам много . Страшно е удобен . Даже спрях да нося други обективи когато ходя на екскурзия :)

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледай и таз оферта

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280505000043.html

Още е не наличен - но по нова година ще се види как са с наличността.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да гледах я тази обява, но обектива в кита не ми харесва, ако беше 18-105 или 18-200 можеше да се замисля. Благодаря все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обектива може да се продаде.

И с цената от него и още някой лев може да се вземе друг, какъвто искаш.

Примерно

Иначе офертата е много добра.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павката колата ти от порше ли я купи?

Sent from плодзеленчука.

Ааааа не, от Люксембург я докарах. Защо мислиш, че е от Порше-то да ти кажа честно малко се изкарват от там :hilezh:

Ето ти. Сайта е проверен и са точни.

http://brosbg.com/Nikon-D5100-+-obektiv-18-105mm-f-3.5-5.6G-ED-VR-+-4GB-karta-product-4997

Дори днес се чухме по тела за повече инфо точно за тази обява. Доста учтиво момчето. само не попитах какво вкл комплекта, освен апарата, обектива, батерия и зарядно+мемори карта. Но, това е добре че казваш за тях "проверени" и "точни". Под сурдинка съм се насочил към тях, но за сега ще поразискваме тук, а идната седмица ще пазарувам :zustimm:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sag, така като четох Това ревю ми се струва, че няма голяма разлика м/у D5100 и D7000, освен отново 39 точковия АФ. Незнам може би бъркам, но така като чета не е кой знае каква разликата, а все пак говорим за напълно начинаещ DSLR юзър :hilezh:.

Нямат почти нищо общо, всичко което се сетиш в 5100 е подобрено в 7000. Представям си в по-скъпите тела какво чудо е....

За 7000 обаче се носят непроверени слухове, че е адски бъгав и непростимо послъгва с прогнозното място за оставащи снимки :hilezh:

А пък точно AF кво да ти кажа - аз снимам на една точка в центъра или ръчно си фокусирам. Естествено аз не съм голям капацитет, но ... допитай се и до други колеги с повече опит от моя. Точно 39-точковия за сега не съм го усетил като предимство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа не, от Люксембург я докарах. Защо мислиш, че е от Порше-то

Щото ми е странно да повериш живота на близките си и твоя на секънд хенд техника (кола), а снимките им да държиш да се правят с чистак-бърсак нова фотка. Идеята ми е че е по добре 4-5 годишна Б7-ца вместо нов логан, или с други думи по добре едногодишен д7000 от колкото нов д5100.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам, хванах ти мисълтта :zustimm:

Да може би има резон в твоите съждения, но като че ли така съм устроен, за сега и ми се иска това което купувам да е ново. Но сега се сещам, като коментираме, да погледна при Bros за оферта за D7000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pentax с какви лещи са, тяхно производство или ползват други? Nikkor Lens до колкото знам аз са едни от добрите, ако ли не и най-добрите. Обаче Bros нямат оферта за D7000, явно ще е D5100 везните клонят на там, но има още време за размисъл и коментари :respekt:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помисли си все пак за втора употреба D7000, разликата е меко казано огромна и си заслужава :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги следя темата с голям интерес. Много близък мой човек иска да си купи пярвият си DSLR фотоапарат. Апарата ще се купува от Германия. Той също чете темата, но няма регистрация и ме помоли да пиша. КОлебанията са му между следните апарати, по скоро между следните оферти:

http://www.saturn.de/mcs/product/NIKON-D-5100-AF-S-DX-18-105mm-VR,48352,241271,197889.html Nikon D5110 с един обектив комплект 18-105мм

http://www.saturn.de/mcs/product/NIKON-D3100-18-55-55-200mm-II,48352,241271,200875.html Nikon D3100 с два обектива комплект 18-55+55-200мм

http://www.saturn.de/mcs/product/NIKON-D3200-18-105mm-VR,48352,241271,278007.html NIkon D3200 с един обектив 18-105мм

Бюджета му е около 600 евро. Предварително искам да се извиня на колегата Павката, чиято тема използвам, но мисля, че щеше да е безмислено да отварям нова такава.

P.S. В сайта, който съм посочил има доста оферти на фотоапарати. Няма проблем да препоръчате и нещо различно от това, което съм дал, като оферти.

Редактирано от Milcho_I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата доколкото разбирам тепърва ще навлиза в света на фотографията.В такъв случай не е ли по-добре ,да си вземе безогледалка,нещо от типа на http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=229&product=9679&show=additional или следващия некс5р.Знам,че напредналите фотографи са фенове на ДСЛР и намират безогледалките за напълно несериозни играчки,но си мисля,че за любителско снимане с претенции, качеството на безогледалките е съвсем приемливо и с тях се снима по-лесно,телата са значително по-компактни,включително и на ауто си правят достатъчно добри снимки.Да поясня ,че не съм разбирач някакъв във фотографията и това е просто едно предложение,като ще ми е интересно да чуя мненията на хора, които са в час с нещата по въпроса,че и мен ме чоплят мераци да си взема нещо по-свястно за снимане .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...