Jump to content

Проблем при палене


sandista

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Става въпрос за А3-ка, 1.8Т. От около месец-два имам следния проблем. Сутрин/вечер след работа като запаля и колата тресе много, дави се и гасне 1-2 пъти. Това продължава около 2-3 минути докато се стопли.

След това се чува едно леко цък и всичко се оправя, работи си перфектно. Почистихме дросела, сменихме и темп. датчик... На диагностиката не се видяха някакви проблеми. Посъветваха ме да махна катализатора,но конкретния проблем не смятам,че идва от него.

Ето клипче какво прави като е студена :

Моля помагайте :)/>

Поздрави !

Редактирано от sandista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, бензин. И го прави само когато е стояла повече от няколко часа.. След това си пали идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото впечатление ми е дефект в стартера - бендикса ти задържа. Може да е тръгнал да превърта или е клеясъл и не се връща когато трябва. А за тресенето - горивен филтър сменян ли е скоро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, забравих да кажа,че и горивния филтър сменихме.

Четох за някакво стъпково моторче .. ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налягането на бензиновата помпа мерено ли е при студен работещ двигател? Трябва да е 3,5 бара и да държи при угасен двигател . Но първо си оправи стартера защото ще дойде момент в който и толкова няма да може да пали.

Редактирано от Zdravkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други предложения :(/> ?

Здравей колега. При мен бе същия проблем, оказа се не добре работеща свещ. Като е запаля студена започва да тресе прекъсва и като поработи малко свеща се позагрее и проработва. Ако ти е свещ след като се оправи пак може да има едно леко претрисане най вече когато пуснеш газта на скорос. След като си смених свещите все едно ДВГ-то направо не можах даго позная. Свещите ми бяха още оригиналните на ауди. на 156000км. Дано съм помогнал.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Да ползвам темата безплатно.Същия проблем.При палене студена /винаги си пали на бенз., с ГИ е/ прекъсва, пука, гърми, при подаване на газ падат обороти и се опитва да гасне.Като поработи 2-3 мин и няма проблем нито на газ нито на бензин. Или бенз. помпа не вдига налягане навреме, или някой датчик не е читав и дава грешна ивформация или всичко е от ГИ. Казаха ми преди да оставя колата в гаража,да мина на бензин 2-3 мин. за да се адаптира дросела. Ама все забравям да пробвам.Тези дни излизам в отпуск и ще сменям свещи.Не знам на колко км. са,така си я взех преди почти две години. Вече съм минал с тях около 15 хилкм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблем с запалването

грешка 00515

здравейте голиги

имам следниа проблим с запалинто на колата моита кола ауди а4 в6 2.6

брво ми даде грешка халл дачек след ...сманих го лед това ми да де грешка 00515

00514

и не мойах да запалим..никои ще ми кайе какв проблима ч не можах да и

запали.

моляа помш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравйе голеги

имам ауди а4 2.6 1997 про

блема с запаленито обитах да и запаля но неще да се запали ..сложехме на компитрна дюгностика и ми даева грешка дачек халл сманих го но бак неще

след това ми даде грешка но 00515 ...00514 и незна каквжо това има ли някакв проблим.....моляа за помош (извеняаве ако пиша гешно чожданец съм)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...