Jump to content

стъпково моторче


audi_b3

Recommended Posts

Колеги имам 1 въпрос.. Къде точно се намира стъпковото моторче на ауди 80 б3 JN е мАторя? И възможно ли е от него да се губят средните обороти на колата? мс предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по-скоро е като клапан и се намира странично на всмукателния колектор, закрепено е с 2 шестостенни бола. Като застанеш с лице към колата, то се пада вляво, под колектора. То по-скоро има влияние в/у оборотите на студен мотор. Вътре има една пластинка, през която минава въздух, за да са стабилни оборотите при първоначалното палене на двигателя. Със затоплянето на двигателя тази клапа се затваря и оборотите на загрял мотор се регулират от едно винтче на дросела. Въпросното винтче обаче е малко скрито в едно ухо. Като си с лице пред колата поглеждаш пак вляво и до чопчето за газта/това което е със жило, което се мести като натиснеш педала на газта/ има едно ухо. Погледни вътре и ще го видиш.

Ако оборотите на студен мотор са стабилни, пробвай при загрял мотор леко да развиеш въпросното винтче.

Опитах се максимално точно да ти обясня кое къде е, ако не се справиш ше кача и снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,мерси за изчерпателният отговор но и аз не съм сигурен дали е от него или нещо друго . Значи при мен проблемът е следния:когато запаля колата всичко е нормално и когато потеглям и мина да кажем 15,20 метра и спирам-пускам газта и когато потегля отново започва едно придръпване и да кажем след 5,6 сек когато подам повечко газ всичко се оправя , помогни ако можеш , че вече маи и каретата почнаха да са разбиват :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си първо тока по запалителната система- свещи, палец, капачка, кабели, бубина :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Има ли газова уредба?

Привет Акула! Сега чета темата. Имам същия проблем с оборотите на бензин,но имам и АГУ,а на газ работи нормално.Останах с впечатление,че имаш идея какъв може да е проблема щом има АГУ... ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...