Jump to content

"Заглъхване" при палене


SECURITY

Recommended Posts

Здравейте,

Тъй като в последно време карам колата по-рядко, се случва да я паля 1 път седмично да речем. Сега като паднаха температурите и не е палена няколко дни се получава едно "глъхнене" при палене - колата си пали ок, но около 10 сек. едвам работи, оборотите ниски, имам чувството че се "дави" колата или е запушена нещо. Като и дам газ - нищо не става, пак си работи едвам едвам и се оправя след 10-ина секунди.

Смених бензиновия филтър - стария беше в много лошо състояние (при последното обслужване майстора ме увери, че е сменен, но явно не е). От филтъра изтече много тъмен бензин със некви страшни утайки вътре. Мисля си, че това е може да е запушило някоя дюза. Сега незнам добавка ли да слагам, да я изчакам ли, незнам. Интересно е, че когато я карам всеки ден няма проблеми - не го прави това сутрин.

Другото, което ме притесянва е, че катализаторът ми най-вероятно е за махане - започнало е вътре нещо да дрънчи. Дали тези проблеми може да са от запушен катализатор. Свещите на колата са сменени, кабелите - не. На VAG-COM-а не даде грешки. Колата е на газ - ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мотора за празен ход е пълен с глеч от маслените пари,глечта се е вкоравила и нямаш верна корекция на сместа,катализаторите задължително махане и замяна с реззонатори,предполагам това е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получава същото, само че го прави 2,3 сек., мотора е обслужван скоро, с нови свещи, прегледал и почистил съм дросел, стъп. мотор и кутията която се захваща на дросела, замерил съм температурните датчици, проверил съм и вакуумите, всичко е в норми и пак си остава проблема. Или нещо пропускам или са катализаторите(но с тях ще се занимавам в някой по-приятен ден). Грешки на вагкома няма, но се адаптира трудно, почва да клати яко оборотите и гасне, трябва да му подам газ, за да не угасне и ги стабилизира горе долу и пак почва така, разхода на газ е около 20, а по някои път при маневриране се е случвало и да гасне, като че ли му липсва тяга в ниските обороти, което ме води до мисълта за катализаторите пак… ако някои има други предложение или идеи, нека сподели…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мотора за празен ход е пълен с глеч от маслените пари,глечта се е вкоравила и нямаш верна корекция на сместа,катализаторите задължително махане и замяна с реззонатори,предполагам това е проблема.

Благодаря, ще махна катализаторите и ще почистя маторчето. След това ще кажа какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

След махане на катализатора проблемът почти се оправи (на 90% мога да кажа). Сега като я запаля след 1 седмица престой, го прави това за 1-2 секунди някъде.

Предполагам ще да е от стъпковото моторче, но ако не се променя към по-лошо няма и да го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем и го оправих като 2-3 пъти дам на контакт да съм сигурен,

че помпата качва гориво,така пали от веднъж и работи спокойно :zustimm: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...