Jump to content

зацепване на ангренаж на АЕВ мотор


luboaudi

Recommended Posts

здравейте колеги,четох доста из форума за зацепването на ангренажа,но имам следния проблем!сменяван е обтегача на веригата и верига,валовете са си зацепени според белезите на петите.така както са си зацепени според белезите на петите,като монтирам отпред ангренажното колело не идва на белег спрямо капака на клапаните (бяга с два зъба назад)!въпроса е как да зацепя ангренажа-спрямо белезите на валовете откъм веригата или спрямо белега на капака на клапаните?като коляновия вал е на горна мъртва точка (гледано отзад на маховика)!и има ли някаква тънкост при монтирането на веригата да не ми е там грешката (брой звена от белег до белег)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно за пасатор става въпрос,до тук е ясно от към ангренажа.но ме притеснява че колелетата на разпределителните валове (от към веригата) като са на белези ми бяга белега на ангренажното колело!има разминаване между белезите на веригата и отред откъм ангренажа!дали има значение това или да си гоня само белезите отпред!

Редактирано от luboaudi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно за пасатор става въпрос,до тук е ясно от към ангренажа.но ме притеснява че колелетата на разпределителните валове (от към веригата) като са на белези ми бяга белега на ангренажното колело!има разминаване между белезите на веригата и отред откъм ангренажа!дали има значение това или да си гоня само белезите отпред!

Не се разбира много ясно.Кое не съвпада на белег горе колелото на разп.вал и капака ли?Ако са нагласени разп.валове на белези(16 звена от веригата м/у тях) и белега на капака трябва да съвпада с белега на зъбното колело на разп.вал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи нагласям разпределителните валове на белези (стрелките на петите съвпадат с прорезите на самите валове),без да завъртам валовете просто слагам капака на клапаните и ангренажното колело за проверка-и виждам,че белега на ангр. колело не съвпада с белега на капака?!нормално ли е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи нагласям разпределителните валове на белези (стрелките на петите съвпадат с прорезите на самите валове),без да завъртам валовете просто слагам капака на клапаните и ангренажното колело за проверка-и виждам,че белега на ангр. колело не съвпада с белега на капака?!нормално ли е това?

Да не се е получило нещо такова :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро на горното колело има два белега през 5-6 зъба (от двете страни) и ако се обърне колелото става объркването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че ако се обърне колелото се изместваше малко спрямо ремъка навън.Но си прав ако е обърнато никога няма да пасне.

Редактирано от autorazsipnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колелото е чисто ново!възможно ли е да съм направил тая простотия (мисля че го пробвах на обратно и не искаше)направо ще се гръмна! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...