Jump to content

Съвет за AUDI A6 2.5 TDI


Donov_

Recommended Posts

Здравейте :) Искам съвет за AUDI A6 2.5 TDI 2000г. Знам, че всички ще ми кажете да бягам от този двигател, но все пак искам да попитам какво да гледам по колата и по специално за двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш търсачката на форума или гугъл ще преоткриеш света на "интертета" :hilezh:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=105717

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=121511

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=119354

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=94626

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=82702

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=75082

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=73836

и т.н. почти до без край :steinigung:

Редактирано от staniola
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е най-добрата в своя клас от съответното поколение автомобили.Душегуба е много по-приятен за каране от четирицилиндровия дрънгулник.Ако си решил да се спираш на този двигател трябва да имаш заделен някой друг лев за евентуален ремонт :hilezh: .Другия вариант е бензинов шестак с ГИ. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е най-добрата в своя клас от съответното поколение автомобили.Душегуба е много по-приятен за каране от четирицилиндровия дрънгулник.Ако си решил да се спираш на този двигател трябва да имаш заделен някой друг лев за евентуален ремонт :hilezh:/> .Другия вариант е бензинов шестак с ГИ. :zustimm:/>

Абсолютно не съм съгласен с теб колега :rotcol: А6 от тези години имат най-добрата визия в своя клас, но заедно с мъртво родения 525TDS на БМВ и душегуба на А6 са тотално разочарование. Мерцедесите Е250TD са в пъти, пъти по-здрави от Ауди и БМВ с тези мотори. Говоря и като окачване и като мотори! Вярно са много грозни, фен съм на Ауди, но точно за тази А6-ца с точно този мотор не съм съгласен, че е най-добра в своя клас :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е най-добрата в своя клас от съответното поколение автомобили.Душегуба е много по-приятен за каране от четирицилиндровия дрънгулник.Ако си решил да се спираш на този двигател трябва да имаш заделен някой друг лев за евентуален ремонт :hilezh:/> .Другия вариант е бензинов шестак с ГИ. :zustimm:/>

Ми имам и Audi A6 2.4 QUATTRO и съм много доволен от него и е чисто нов на 100к реални км :) Е носачите не издържат кой знае колко време, но за пътищата в България нормално. И благодаря на всички колеги, които ми писаха по темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си се ориентирал точно към този мотор погледни това http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=136966 дал съм повече пари за ремонти отколкото в момента искам да и взема.Така е при тези коли за съжаление хубави са но идва момент когато те връщат в първи клас.Мене лично ме върна в детската градина с биберона :D .В момента е в чудесно здраве и ако ти се кара такава кола а не ти се ходи по сервизи това ти е като вариант.Ако те интересува нещо обади се.Иначе колкото и да го гледаш тоя мотор почти нищо няма да разбереш.Проблемите които прави той не се виждат така и неизлизат на диагностика с компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не съм съгласен с теб колега :rotcol:/> А6 от тези години имат най-добрата визия в своя клас, но заедно с мъртво родения 525TDS на БМВ и душегуба на А6 са тотално разочарование. Мерцедесите Е250TD са в пъти, пъти по-здрави от Ауди и БМВ с тези мотори. Говоря и като окачване и като мотори! Вярно са много грозни, фен съм на Ауди, но точно за тази А6-ца с точно този мотор не съм съгласен, че е най-добра в своя клас :rolleyes:/>

Колега,не съм се дооточнил.Напълно съм съгласен с теб относно здравината на Mercedes спрямо нашата марка,но какво му е на TDS-a?Вярно и аз не го харесвам,следващото поколение-525d/530d са много по-добри.Исках да кажа,че Аудито е най-добрата с оглед на поведение на пътя,комфорт и като цяло самото усещане което придава колата.Имал съм досег и с трите марки - и ръчки и автоматици и съм най-доволен от Ауди.Немога да не спомена перфектната возия на Mercedes,но това според мен не стига-прекалено скучна кола е. Също така относно интериор и екстериор Ауди отново най ми допада.Това което проваля колата е душегуба,който обаче ако е в перфектно здраве е много приятен за каране и приляга много добре на колата. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 525TDS-a пука глави и спира да пали когато е топъл. Отделно помпата е също толкова проблемна като на Аудито. Иначе Е39 като кола много ми харесва и на мен, но както ти спомена с по-новия двигател 525d. Лошото при Audi C5 освен в проблемния душегуб е и в окачването, защото и на БМВ и на Мерцедес е по-здраво. Мен лично старата А6-ца (C4) много повече ми харесва, защото е като танк и нищо не и става в сравнение с C5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви че се отзовахте, тези дни ще ходя да погледна, това което съм видял в интернет и след като го видя ще Ви кажа как е протекъл огледа и дали съм станал собственик на такова. Всъщност с доста хора говорих, които имат точно такъв двигател и казаха че са доволни от него и че е много приятен за каране. А и това се очертава като моя първа кола която ще карам, та не мога да кажа с какво съм се сблъсквал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 525TDS-a пука глави и спира да пали когато е топъл. Отделно помпата е също толкова проблемна като на Аудито.

Колеги да споделя и моето мнение.Имах Е39 2.5ТДС не мога да кажа нищо хубаво за него.Имах проблеми и с помпата и с вериги и накрая и с прегряване.От около 3 месеца съм собственик на А6 2.5 ТДИ и засега съм много по доволен от БМВ-то.Купих го от Италия от частно лице според мен на реални километри със сервизни документи до 2011г , цялата покупка на тази кола и влизаното и в БГ ми излезе около 4 хиляди лева.Смяна на ангренажен ремък ми излезе 450 лева(вярно е ползвам някакви отстъпки но къдеса цените които колегите говорят от 1200 лева не мога да разбера).Та за мене Ауди А6 е много по читаво от БМВ Е39.Според мен ако попаднеш на подържан "душегуб" и след това и ти го подържаш добре няма да имаш проблеми с него.ТОВА Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така колкото слушам собственици и карали този мотор са много доволни от него... просто няма кола която да не иска поддръжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така колкото слушам собственици и карали този мотор са много доволни от него... просто няма кола която да не иска поддръжка.

И няма кола която не се разваля :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук в града гледам съседи карат техните 6-ци със същите двигатели от много години, още от когато са били скъпи и още не са ги сменили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да си говорим, вижте линка какво съм направил за една година http://www.carspending.com/bg/vehicles/1239-audi-a6-ts5, вписал съм абсолютно всичко сменено по колата, както и всеки литър нафта сипан в нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да си говорим, вижте линка какво съм направил за една година http://www.carspending.com/bg/vehicles/1239-audi-a6-ts5, вписал съм абсолютно всичко сменено по колата, както и всеки литър нафта сипан в нея

Ето това е мнение, но е 1 на 1000 в този форум. Вместо човек който се интересува да изчете хиляди инертни и необективни отзиви (чул, карал 2 пъти, видял комшията и т.н.), просто може да порови в такива сайтове и да види РЕАЛНИ данни. Всичко останало е от сферата на риболова и приказките край огнище вечер.

:respekt: за данните.

Ето и от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От А6 на Голф. :hilezh: Ти си знаеш.

Редактирано от Beat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От А6 на Голф. :hilezh:/>/> Ти си знаеш.

Така се случи :)/> Отидох за голяма кола, но това беше по - добрия вариянт... а и все пак това ми е първа кола :)

Редактирано от Donov_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега що не го качиш тоя голф поне да видим...а иначе аз от 4 месеца карам а6 2.5 тди 180 коня и искам да ти кажа че няма гоУф който може да е по добър вариант ама твоя си работа де:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми имам и Audi A6 2.4 QUATTRO и съм много доволен от него и е чисто нов на 100к реални км :)/> Е носачите не издържат кой знае колко време, но за пътищата в България нормално. И благодаря на всички колеги, които ми писаха по темата :)/>

ама ти май обичаш и да послъгваш калпазан,имал си А6 бензиново,уж носачи чудеса,комший салата ракия,пък сега "все пак ми е първа кола"ходи си играй пред блока с децата и не занимаваи хората с твойте МОКРИ сънища,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама ти май обичаш и да послъгваш калпазан,имал си А6 бензиново,уж носачи чудеса,комший салата ракия,пък сега "все пак ми е първа кола"ходи си играй пред блока с децата и не занимаваи хората с твойте МОКРИ сънища,,

Не бе пич, бензиновото Ауди е на баща ми, а този Голф е първа моя собствена кола ;)/>

а иначе за снимка не знам как се качва

Колега що не го качиш тоя голф поне да видим...а иначе аз от 4 месеца карам а6 2.5 тди 180 коня и искам да ти кажа че няма гоУф който може да е по добър вариант ама твоя си работа де:)/>:):)/>

А до това дали А6-цата е по добрия вариант няма място за спор... не знам как да кача снимки

Редактирано от Donov_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове може да закриете темата ... днес се сдобих с ГОЛФ 4 1.8 Т 150кс...

:zustimm:

Залагам, че повече няма да помислиш за дизелов автомобил:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...