Jump to content

Audi A4 B6 2.5TDI quattro


Recommended Posts

Загледал съм се по едно B6 2.5TDI quattro 180 к.с. tiptronic 2003г. . Това старият проблемен мотор ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това старият проблемен мотор ли е?

да беше написал че е 180 коньовия. Недко само диагностика, пусни ако искаш и линк на колата, не че някой може да я диагностицира през монитора

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на В6 2.5 куатро са само 155 и 180 коньови

(едит): отиваме да загряваме за 6-ти :hilezh:

Редактирано от netizen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледал съм се по едно B6 2.5TDI quattro 180 к.с. tiptronic 2003г. . Това старият проблемен мотор ли е?

Може да е AKE (2001-2003), BAU (2003-2004) или BDH(2003-2004).

Последните BAU и BDH не са с "кашкавалени" валове (както се изрази колегата Vaskoto1). :hilezh:

За AKE не съм сигурен ... аз съм с такъв и още му треперя :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало . Но ако можеш да се ориентираш по това...

150к.с.-1997г до 2001г

AFB/AKN-не се препоръчват

155к.с.-2001г до 2004г

AYM

163 к.с.:2003г до 2004г

BFC- - старите валове

BCZ/BDG - новите

180к.с.2000г до 2004г

АКЕ - старите;

BAU/BDH - новите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел Б6-та е 2003 г. и е със стария мотор.Годината е гранична,явно ще трябва да се гледа талона,не знам дали на външен вид се различават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел Б6-та е 2003 г. и е със стария мотор.Годината е гранична,явно ще трябва да се гледа талона,не знам дали на външен вид се различават.

Не се различават. Трябва да се види кодът на мотора и после по списъка на mitsubishi galant ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е и??? мойта А6 с АКЕ мотор я продадох преди 2 години на 220-230к не помня вече точно... оня дивак дето я купи малко след това я чипна и още й се скъсва гъза от каране и няма проблеми кОтура :hilezh:

от кола до кола има голяма разлика... тая ако е читава се мятай директно да се видиш у вървящ дизел :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е и??? мойта А6 с АКЕ мотор я продадох преди 2 години на 220-230к не помня вече точно... оня дивак дето я купи малко след това я чипна и още й се скъсва гъза от каране и няма проблеми кОтура :respekt:

от кола до кола има голяма разлика... тая ако е читава се мятай директно да се видиш у вървящ дизел :respekt:

Въпрос на късмет. Пък 180 коня версията малко или много е последната в тоя диапазон от години .... би трябвало да са фикснали нещо :)

Поне аз така се моля :spot:

Късмет на колегата ако реши да я купува :flehan:

В общи линии моето мнение за този тип автомобил (включително и моя) е .... : 2к +2к +2к +2к+2к

1) Валове

2) ГНП

3) Скорости

4) Турбина

5) Обслужване

Много негативно звуча нали ? :flehan:

PS: Сори за правописа ... на 4 столични съм

PS1: Ама пък кефа като "ритнеш" кидауна е .... голям :flehan:

Редактирано от d00mEr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще е TDI-PD 131HP ... ръчка , жалко че не мога да открия quattro. Но вчера карах един доста читав екземпляр и май ще се вземаме тези дни :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще е TDI-PD 131HP ... ръчка , жалко че не мога да открия quattro. Но вчера карах един доста читав екземпляр и май ще се вземаме тези дни :hilezh:

aз мисля, че лекичко те наплашиха колегите без да са имали реално проблеми с колите .. просто се кръстят да нямат, което означава, че може и да имат ... може и да нямат..

Аз съм с B6 2.5TDI quattro tiptronic (АКЕ 180 к.с.) - на 186 000 реални е колата. Карам си и драми няма.. Ако се счупи ще я поправим и пак ще си я карам. Просто купи запазена и гледана кола с ясна история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще е TDI-PD 131HP ... ръчка , жалко че не мога да открия quattro. Но вчера карах един доста читав екземпляр и май ще се вземаме тези дни :hilezh:

Купи си колата от чужбина тук само за справка ги гледай пълно е с дараци. 2.5 180 е много по-приятен и мощен за каране не се хвърляй на тая ПД пък и само на прадно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво против бомба-дюзата ? Аз сегашното си Ауди не мисля да го продавам - ще си го оставя за зимна кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели личен опит какъв приблизителен разход дава този автомобил - Б6, 2.5 ТДИ 180кс. quattro, tiptronic?

зависи от карането - 6-9.8 извънградско

градско и 17 л/100 гори като е студен мотора и се пали на кратки разстояния ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво против бомба-дюзата ? Аз сегашното си Ауди не мисля да го продавам - ще си го оставя за зимна кола.

:birthday:

Аз ако си купувах лятна кола, нямаше да е с предно :bia:

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...