Jump to content

Висока позиция на чистачките


dido_en

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Още от както си купих колата, ме гложди един въпрос. В покой, чистачките ми стоят много по-нагоре, отколкото е нормалното. Забелязъл съм, че когато работят при долно положение стигат по-надолу, но когато ги спра и леко подскачат с няколко сантиметра и остават така. Някой има ли представа на какво може да се дължи и дали е някаква настройка от VAG.

Прилагам и снимки за сравнение.

IMG-4263-1.png

3287469115_9c84307936_b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите преди години като ги обслужвах се получи по същия начин. Така се получава като се свали рамото от самото моторче и не се постави в същата позиция. Трябва да свалят и да се регулират от шлиците на късото рамо на механизъма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и моите скоро ги правих,заради акъла си.Бяха замръзнали и мен ме мързеше да сляза да изчистя стъклото и ги пусках постоянно докато не изтърва гайката която ги държи за рамото.Развиваш гайката която държи чистачката(лявата),сваляш пластмасовата кора под стъклото и се показва рамото с машинката която ги движи.Наместваш си ги,завиваш здраво и това е :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dido_en, Трябва да се регулира точното положение на самия механизъм спрямо моторчето - изглежда там си избягал с два-три зъба/шлица.

Не е трудно да се регулират, поне за мен, щото си има "цака". Но все пак трябва да се разглобява доста, докато успееш да демонтираш самия механизъм с моторчето.

Наместването става с малко проба-грешка, като изместваш шлиците с по един-два напред или назад и пускаш по един интервал.

Трябва шлиците, към които се закрепват рамената да не мърдат в противоположна посока при тръгване или спиране.

Точно както е при теб - спираш ги, те слизат надолу и после леко се повдигат. Последното не трябва да го има.

Също така когато ги пускаш не трябва първо да мръднат надолу, и тогава да отиват нагоре.

Най-лесно се установява като пуснеш на положение "единичен интервал"(буташ лостчето надолу), защото тогава има само едно тръгване и едно спиране и лесно се забелязват отклоненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pav3l мисля, че схванах каква е идеята и вече нямам търпение да го видя тоя механизъм, но съм малко зает тия дни и сигурно Събота или Неделя ще го отворя да го поправя.

Благодаря колеги, че се отзовахте толкова бързо и с ясни отговори ;)

А аз да използвам момента да ви попитам - от къде си купувате чистачки и каква марка? Моите са още от както е дошла от Германия и биват за сега, но занапред питам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ли остават в това положение. Имам Октавия 2006 и там излишно пише в книжката, че позицията се сменя сама, един път са напънати надолу един път нагере, за да не се мачкало перото само от едната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Колеги, днес използвах хубавото време и оправих малкия проблем с високото положение на чистачките в покой. Както по-нагоре ми обяснихте, разгледах в началото и видях на какво се дължи проблема. На три пъти мръднах с по един-два зъба и нещата заспаха :) Наистина е малко кофти мястото, но имах подходящ обикновен ключ с който успях да бръкна без да разглобявам, а само махнах пластмасовия капак над отсека.

HukuTy при мен всеки път са в една и съща позиция или поне до сега не съм забелязвал да има разлика.

Още веднъж благодаря, за обяснението колеги :bia:

P.S. Все пак ще се радва, ако някой сподели каква марка чистачки и от къде си е купил. :flehan:

Редактирано от dido_en
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята смених само гумичките с обикновени универсални.

Имай предвид обаче, че чистачките за В6 са три модела общо, според годината и месеца на производство. Въпреки, или може би точно заради това малко алтернативни фирми ги предлагат.

Единия модел е от 12.2000 до 03.2001 и е 530мм

Втория е от 03.2001 до 10.2003 и е 550мм

Третия модел е от 11.2003 нататък, пак 550мм дължина.

Различават се най-вече по вида на захващането!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...