Jump to content

Теч на бензин


NoMad

Recommended Posts

Здравейте,

Имам следния проблем.

Преди две седмици на път за морето заредих резервоара догоре. След зареждането забелязах локва бензин под колата и при оглед отдолу видях че по предната страна на резервоара се стича тънка струйка бензин. След около 5 мин. теча престана. Изтеклото количество беше около 50 г. Понеже бях преместил колата след зареждането встрани на паркинга на бензиностанцията и беше под лек наклон напред си мисля че е била препълнена и тече от отдушника.

На връщане от морето пак заредих до горе на друга бензиностанция и отново имаше теч, но този път по-малко.

Момчето от втората бензиностанция ми каза че на някои коли течало при зареждане до горе, най-често на Пежо, които оставяли реки след тях, но за първи път виждал теч от Ауди.

Имам колата от 4 месеца и винаги зареждам до горе, но не съм обръщал внимание за течове.

Възможно ли е да тече от отдушника при препълване или трябва да проверя резервоара и тръбите за пробив?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах абсолютно същия проблем с едно Б4 преди доста време.Видимо всичко беше ОК-не беше от отдушника,резервоара не беше пукнат,там докъдето можех да проверя магистралата на тръбичките нямаше проблем.....всичко беше наред,докато не я напълня догоре.....и аз си реших проблема като спрях да я пълня догоре :):box::box:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ne znam kak e pri A4, no na stoticata rezervoara e zatapen s edin plastmasov kapak, na kojto e montirana benzinovata pompa. Pri smjana na pompata mi spukaha kapaka, i sega ako go napulnja dogore izti4at pone 4-5 litra...

Sorry za latinicata.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че не е нормално да има какъвто и да е теч на бензин!!!

Заведи я на доктор !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Може ли някой да препоръча сервиз с опит в ремонта на резервоари?

В препоръчаните сервизи не се споменават такива.

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...