Jump to content

Крушки Bax9S


vanko_ltd

Recommended Posts

Здравейте колеги :) мисля да сложа светлодиодни крушки на габаритите със стандарт Bax9S, цокъла е като на тези с нажежаема жичка H6W. Причината е, че ми омръзна да си карам целодневно на къси скенонови крушки. Та въпроса ми е дали ще отчете някаква грешка компютъра ако сложа светлодиодни крушки с мощност 3,5W вместо фабричните, които са с мощност 6W? Колата е Б6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми вероятно да го ползвам за дневна светлина, а да не слгам от грозните диодни ленти...тая крушка с диоди от 3.5W има и такива с 4,5W светят пъти по ярко от фабричната крушка на габарита. Може да изгледате в YouTube някое клипче, идеята е добра без да се променя визията на колата с някви цигански диодни ленти по решетките ( това последното си е мое убеждение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение за тези ленти и подбни такива,че не стоят добре.

Колата е с оригинален ксенон и ако има ефект от диодните крушки и аз бих сложил.

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж сега от клипчета дето гледах светят много силно, моя ксенон също е оригинален, а габарита ми е при рефлектора на дългите. Крушките не са скъпи по 12 лева ги гледах в един специализиран магазин на авто осветителни аксесоари в Студентски Град.

http://led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html#bax9

Вярвам, че и на други места ще има, но на мен лично там ми е доста удобно.

Редактирано от vanko_ltd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да дава грешка,но нека някой който е слагал такива крушки на габаритите да каже.Иначе най-добре ще е да се сложи 4,5W или 6 ако има.

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с такива крушки с 4 диода , но определено няма как това да мине за дневни светлини пред "посподин полицаи" :D а иначе светят доста добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как диодните ленти минават за дневни светлини, а тези да не минават, дори има такива крушки с много по голям брой диоди- 26 и по-вече, които в рефлектора се отразяват доста силно. Струва ми се, че ако се състави акт, в съда не би издържал.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диодните ленти могат да се легализират пред КАТ. А да караш на габарит, колкото и да свети е забранено от закона.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да посочиш да посочиш, кой закон го забранява това? Защото като чета закона за движение по пътищата не намирам такава забрана, а и в чл.70, ал.3 пише:(3) "През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини." По тая логика колкото са законни лентите, толкова са законни и тези крушки.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През деня къси светлини за по старите автомобили , а за по новите се прие преди незнам си колко време че фабрично трябва да имат дневни светлини. А то ти и да си сложиш крушка с 40 диода той полицая не е тъп да види, че не си на фарове или че това което сам си си измаисторил не е фабрично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но пак чета закона за движение по пътищата и никъде няма такова разграничение на "по-стари и по-нови автомобили". Актовете ги пишат за нарушение на чл.70, ал.3, където никъде не се визира подобно нещо - и затова казвам, че колкото са законни лентите, било то поставени на москвич или на ауди, толкова са и диодните крушки, даже при крушките има по-малък риск да те спрат, защото си светят вътре във фара, а не някъде, където произволно поставените ленти, технически видоизменят МПС-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да посочиш да посочиш, кой закон го забранява това? Защото като чета закона за движение по пътищата не намирам такава забрана, а и в чл.70, ал.3 пише:(3) "През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини." По тая логика колкото са законни лентите, толкова са законни и тези крушки.

Малко се отклонихме от темата, но :

Да, с къси, но не и само на габарити.

Чл. 73. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) На път извън населено място през нощта или при намалена видимост всяко спряно на платното за движение моторно превозно средство и тегленото от него ремарке трябва да бъдат обозначени с включени габаритни светлини.

Редактирано от mikso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам само да допълня че чичковците не признават и допълнителните дневни светлини въпреки че са със сертификат и тем подобни Е глупости. няколко пъти ми правеха забележка че в закона пишело че трябва да са ФАБРИЧНИ дневните светлини, така че и тези ленти отдолу не минават, пък кел файда че струват 200 лв и вървят с 5 страници сертификати и разрешителни.

Не говоря за глупостите от снимката ми. те бяха само за гъдел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се отклонихме от темата, но :

Да, с къси, но не и само на габарити.

Чл. 73. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) На път извън населено място през нощта или при намалена видимост всяко спряно на платното за движение моторно превозно средство и тегленото от него ремарке трябва да бъдат обозначени с включени габаритни светлини.

Аз имах предвид, че не е забранено движението с включени габарити, а тука става въпрос за спряно на платното за движение МПС!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Де да знам, но все пак мисля така да направя. Пак е по рентабилно от колкото да ми изгори някоя D2S крушка и да дам после 80-90 лв за готина такава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...