Jump to content

Темпомат?


a4_2.6

Recommended Posts

На лостчето, дето ми се включва автопилота има три съкращения AUFN , EIN, AUS, ама незнам какво точно означават, понеже не винаги ми се включва автопилота.

Та мисълта ми има ли някаква далаверка или ми се е скапало нещо? :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на OFF или AUS се изключва темпомата, + и - мисля са за набиране и намаляване на скоростта (оборотите), но не съм сигурен, отдавна съм го пробвал това :dance:

Иначе колега не се чуди защо не включва винаги, над 40км/ч само включва, а не знам ако си с ръчни скорости дали и това не влияе нещо, аз съм с автоматик и нямам идея... Моя включва на всякаква скорост, самоче над 40 и между другото показанията за моментен разход, които колата дава с темпомата много трудно ще достигнеш с каране, като пример - движа се по улица, която е почти хоризонтална с 40км/ч, като натискам леко газта да си държи скоростта ми дава разход примерно 4.5, като пусна темпомата да си поддържа скоростта - пада до към 2.5-3.5....

Използвай го и в града, ако можеш, като му свикнеш е много приятно :dance:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен са - + - за увеличаване и намаляне и един бутон за пускане, а като чукна спирачката той се изключва автоматично. Обаче не съм забелязал да прави икономия на гориво - дори напротив...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето поне на дисплея изписва по-малки стойности на моментен разход :dance: знам ли го какво харчи, един резервоар ми е сума километри и забравям да наливам дори....:dance:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лостчето, дето ми се включва автопилота има три съкращения AUFN , EIN, AUS, ама незнам какво точно означават, понеже не винаги ми се включва автопилота.

Та мисълта ми има ли някаква далаверка или ми се е скапало нещо? :dance:

Аз нищо не разбирам от темпомати ама:

EIN - Включено

AUS - Изключено

AUFN (Aufnahme) - Запис

Абе аз всъщност и немски не знам ама такива надписи съм виждал на дековете едно време... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето защо нямам EIN, моето се включва директно с цъкалката на лявото лостче (това за мигачите) :dance:

Иначе тая вечер си играх с копчелъка точно заради тази тема - на едното положение (AUS) се изключва, на другото (AUFN) темпомата си щрака на скорстта, която последно съм му задавал :dance: хитро отвсякде :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Б4-та на лоста за мигачите има бутон FUNK,освен това има и превключвател с положения AUS и EIN.На централната конзола също има бутон FUNK със светлинна индикация при задействане.Та въпроса ми е как да го подкарам този автопилот,като нямам лост с "+" и "-"?Не мога да уцеля правилната последователност на включване на бутоните му и това си е :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...