Jump to content

Въпрос за стягане на глава


lowdog23

Recommended Posts

Здравеите колеги предстои ми смяна на гарнитура на главата и имам няколко въпроса

1-На гарнитурата пише че се стяга 30Nm-60Nm+ 90 градуса +90 градуса та на колко Nm трябва да е динамометричния ключ за стягянето на 2х90 гладуса

2-След колко км трябва да се пристегне главата и на колко Nm (има ли нужда от допълнително пристягане)

Извинявам се ако съм объркал мястото на темата и благодаря предварително на отзовалите се :D/> колата е audi80 1.8s карбуратор

Редактирано от lowdog23
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение на колко Nm е при стягането на 90градуса.Слагаш ключа и въртиш на 90градуса.

Втори пристягане след определени км. не се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Здравеите приключих с ремонта :D/> малко се объркахме със разглобяването трябваше да откачим изпускателния колектор от генарацията и да свалим главата да си ги демонтираме на масата как си трябва :D/> а ние свалихме сичко и накрая го откачихма от там но се пак ни беше за първи път. Главата си я обслужихме ние имам в предвид гумички чистене и припасване на клапани и шлаифане евала на майстора за 3 мин я оправи. Другият проблем доиде след запалването пренатегнат ангренажен ремак но след 4-5 опита беше настоен иначе се чуваше едно (виииуууу) и някакво мъчене от към ремака тия дни мисля да направя една центровка на газта че май има нужда :D/> благодаря пак на съдеиствалите :respekt:/>

Редактирано от lowdog23
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...