Jump to content

А8 Д2 вентилатор парно


Audi V6

Recommended Posts

Здравейте,

вентилатора на парното от известно време ме притеснява, на определени обороти (по-скоро ниски) се чува едно чаткане, все едно перката закача някъде. Месец по-късно, вентилатора работи 5-6-7 минути, и после спира да духа. На дисплея си седи индикация, че вентилатора работи.

Предполагам, че трябва да сваля вентилатора. Имате ли инфо какво им се прецаква, и от къде се достига до вентилатора (дали под таблото, или от към двигателя). Подочух, че тези двигатели били безконтактни, т.е. нямат четки, а с някаква платка се управлявало задвижването... И някакви термо бушони в близост до вентилатора имало.

Става дума за 2000г. А8 Д2, фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто четките свършват до край и заминава целия мотор. Това е болка при всички аудита от този период. Мотора се намира под чистачките. В повечето случаи се търси втора употреба,на което смени четките преди да го сложиш :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата ми спря вентилатора ,беше се изтрил чак ротора от въртене.Купих втора употреба за 100лв,работи точно три месеца и той спря по същата причина.Взех нов някъде малко над 300лв и реших проблема.Не купувай втора употреба, вентилаторите работят целогодишно и пред спиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300 лв. е ОК, ще си взема нов. А най-хубавото е, че не се разглобява отвътре таблото. Все пак ще сваля първо стария, да видя на какво дередже е.

Благодаря много за инфото, ще докладвам, като го сборя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Докладвам развръзка, след обстоен преглед се оказа, че проблемът е в управлението на вентилатора, кутийка, разположена до него. Самия вентилатор не беше "изял" изцяло четките, имаше по 5-6 мм от всяка. За всеки случай ги смених, 38 лв. 2 четки, с труда 50 лв. Управлението го взех втора употреба, предстои разглобяване на старото и отстраняване на проблемния термобушон.

Редактирано от Audi V6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

При мен не духа отпред долу в краката (на пасажерската седалка).

 

Някакви идеи там какво е положението?

 

А иначе симптомите са както горе е описано, караш и по някое време почва едно чаткане за около 30 сек. после спира.

 

Блгародаря,

Радко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докладвам развръзка, след обстоен преглед се оказа, че проблемът е в управлението на вентилатора, кутийка, разположена до него. Самия вентилатор не беше "изял" изцяло четките, имаше по 5-6 мм от всяка. За всеки случай ги смених, 38 лв. 2 четки, с труда 50 лв. Управлението го взех втора употреба, предстои разглобяване на старото и отстраняване на проблемния термобушон.

 

И аз чувам такова чаткане от време на време, но си мислех че е клапа по-скоро, става дума за Д2 феислифт. Можеш ли колега да кажеш какво точно локализира проблема в управлението. Бих искал да проверя моя шум с какъв произход е, иначе на ваг-кома е чист климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Управлението смених с друго втора употреба. Чаткащият звук беше от едната четка, беше се извъртяла в леглото. Може би трябва да погледнеш четките на вентилатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не духа отпред долу в краката (на пасажерската седалка).

 

Някакви идеи там какво е положението?

 

Има едни въздуховоди в краката, които се изваждат и в началото на въздуховода, там от където е измъкнат се вижда клапа. Даже, ако не е затворена, стърчи напред и не можеш да махнеш тръбата. Вероятно се е преебала, но винаги съм бил фен да се пробва с друго управление. Вземаш от някой приятел с А8, слагаш го, пробваш и ако пак не духа, тогава остава клапата. Ако не знаеш как да смениш моторчето, поне винаги може да я изтръгнеш псувайки и така вече ще духа в краката. Форевър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Да се таковам в късмета. Години по-късно, две осмици по-късно, пак имам проблем с вентилатор. Гугъла директно ми изстреля старата темичка...

Да питам - от къде да си купя нов вентилатор за А8 д3, 2006 г., освен от Порше? Пробвах в Ибей, Амазон, ама само стари има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...