Jump to content

Какво да си купя


Recommended Posts

Такаааааааам колеги...настана време да си закупувам разни музики за домът както се казва... :hilezh:приницпно нищо не разбирам ииииии разчитам на това, което ми кажат хората по магазините... обожавам музиката...и мразя некачествения саунд...

На първо време искам да озвуча помещение 30м2, като съм се спрял за сега на HARMAN-KARDON AVR 6000 май беше номера или 7000, ДВД пак Harman-Kardon и свирки JBL...Обичам мек звук - мразя да ми дъни на главата...да кажем буджета за операцията е ресивърче + двд + 2 предни = около 4К мисля да се оправа...(цифрата не е окончателна, а е спрямо видяното дотук, т.е. ако се наложи може и да се увеличи)

Разбирачите сте на ход...

Благодаря предварително...

Редактирано от spe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си купуваи jbl!! тва са ниски класове и не са по добри от останалите а са по скъпи!!!ако искаш мек бас купи си пионер колони!!или хармон кардан!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм разбирач ама искам да дам няколко съвета. Продавачите не трябва да ти бъдат крайна инстанция с мнението си за продуктите. Да кажем, че тези в по- слециализираните магазини имат необходимите знания, но те до толкова са се "облъчили",заради естеството на работата си, че са пристрасни и са "склонни" да отхвърлят марки и модели с очевидни качества.

Качествен звук- ами няма по- добро от хартиените говорители. Колкото повече благородни метали за изработването на магнитите, толкова по- точно възпроизвеждане и малко кривене.

За тази сума можеш да се насочиш и към по- масови марки като Сони и Пайниър. Техните Hi-End решения не са никак за подценяване, а за същата сума си вземаш един клас по- надолу от тясно специализираните в аудио техника.

Ааа да, при някои модели цената може да е неоправдано завишена заради дизайна, а да са класи под някои невзрачни като визия модели.

Редактирано от _koko_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

www.denon-bg.com

От тук си харесваш ресивър и ДВД.

След което като си им изсипал близо 2500лв на тия лешпери им казваш да ти свържат на място да чуеш как свирят говорителите и си харесваш.

Марките говорители - Harman/Kardon, Onkyo, Tannoy, BOSE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако слушаш мр3-ки няма смисъл от чак толкова скъпи компоненти понеже колкото по-качествена е апаратурата толкова повече дразни компресираната музика.Ако имаш оригинални CD-та въпроса е друг.Съветвам те да си вземеш по-обикновенно DVD за филмите,а за музика отделно CD устройство.По старите модели на Филипс са много добри например.Освен това ресивърите са направени за кино и в стерео режим не могат да се сравняват с обикновен усилвател от същия клас.Губят отвсякъде.А за качествена музика са достатъчни два канала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като не разбираш вземай SONY или PIONEER в краен случай.. аз това правя :hilezh:

YAMAHA имат хубави неща, CERWIN-VEGA също за колони..

Всъщност разбирам доста де... звукът ми е мания.. даже едно време дипломата ми беше проектиране на тонколони :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престанете да рекламирате СОНИ и Пайнеер за домашна употреба, че ще ви се смеят кокошките!!! Т'ва ми звучи като B4 1.8S с 240км/ч към Пловдив :hilezh: Можете тези марки да си ги монтирате по колите, но не и в хола. Е, Сони за ТВ е вариант, но това не го коментираме в момента.

Бих те посъветвал да послушаш колегата godo (за кой ли път го казвам...)! Отиваш и слушаш в магазина какво представляват колоните и решаваш сам. Преди 2 години когато при мен беше това пазаруване на дневно четене и обиколих абсолютно всичко из София продаващо такава техника стигнах до извода, че колона свиреща истински приятно започва от 500лв/бройката. Всичко останало би намирисвало повече за вариант за добавяне на съб уоофер.

Колегата Seb пък е казал нещо доста ценно - ако си истински фен на музиката си купи CD player отделно!!!! DVD плейър с добра възможност за възпроизвеждане на аудио дискове е рядко срещано и струва сериозни кинти.

И един съвет от мен - отдели едни поне 200-300лв за средна колона! НЕ купувай нещо компромисно! Нямаш представа каква мания е да слушаш 5 канално стерео с мощна средна колона!!! Ако не верваш, ела ми на гости :hilezh:

.... ааа, и ако евентуално тръгнеш да се очайваш от звука, приеми просто компромиси, защото МНОГО неща са от зависимост. Какви са ти мебелите, разположение на колоните, какъв ти е пода на стаята, дори и дали има цветя и ако да дали са големи....

Разгледай баш професионалистите какви съвети дават тук:

http://www.dolby.com/consumer/home_enterta...roomlayout.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе то ся ако вземем да си пишем разни марки тука и всеки да се хвали със своята - тъпо.

Просто моя съвет е да видиш техническите параметри на нещата и да ги избираш по тях. И не е зле да се насочиш всички компоненти да са от една марка.. така ще решиш сам..

Абе като видиш параметрите пак ще си вземеш СОНИ ама за Харман не се хвърляй. :hilezh:

Освен това СОНИ имат много готина идея - ако си накупиш всичко СОНИ може да ги вържеш устройствата в мрежа към компютъра у вас.. и да си ги управляваш и зареждаш от там.. много готино решение. То пак зависи колко ти е бюджета защото има евтини и скъпи модели Сони, евтините вършат страхотна работа а скъпите се доближават до най-добрите в бранша..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,погледни в долния десен край на www.dj.Start.bg.Има меломански сайтове за квалитетна техника,както и много информация по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе то ся ако вземем да си пишем разни марки тука и всеки да се хвали със своята - тъпо.

Просто моя съвет е да видиш техническите параметри на нещата и да ги избираш по тях. И не е зле да се насочиш всички компоненти да са от една марка.. така ще решиш сам..

Абе като видиш параметрите пак ще си вземеш СОНИ ама за Харман не се хвърляй. :hilezh:

Освен това СОНИ имат много готина идея - ако си накупиш всичко СОНИ може да ги вържеш устройствата в мрежа към компютъра у вас.. и да си ги управляваш и зареждаш от там.. много готино решение. То пак зависи колко ти е бюджета защото има евтини и скъпи модели Сони, евтините вършат страхотна работа а скъпите се доближават до най-добрите в бранша..

Колега, Сони преди правеха хубави телевизори. Сега вече и такива не правят..изостанаха много, щото разчитат на името си.

Особено от към озвучаване са пълна скръб, а най-добрите в бранша няма! Има харесват ми не ми харесват и лимита от финансите.

Колегата е писал, че търси качество, ако искаше да слуша мп3-ки щеше да си купи някоя "кино система" 56 в 1 с вграден, тунер, ресивър и говорители за по-малко от 500лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаа сони били изостанали :hilezh:

Чуй сони есприт серията после пак ще си говорим.. особено на CERWIN - VEGA колонки много ме кефят

Колкото до телевизорите - все още правят най-добрите кинескопи, само дето LCD-тата BRAVIA не се предвтавят добре на аналоговата телевизия.. но пък на цифров сигнал са си пак доста над средното ниво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудиограмата на слуха на човека показва в повечето случай нещо от рода 100Hz-12kHz (поне в повечето случай е така). Това, че човек чува от 22Hz-22kHz го причисляваме към приказки от 1001 нощ. Добавяме и това, че човешкото ухо е индеферентно към фазовите изкривявания ....... е, в този ред на мисли заслужава ли си да се инвестира подобна сума в свръх-мега-хипер качествено аудио, което в повечето случай се превръща в една декорация на хола? :hilezh::hilezh:

Така, че няма смисъл от спорове за марки, модели и др. подобни! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер... отиам да си купа ВЕФ...

колеги, благодаря за мненията... за съжаление пак опираме до мнението на продавачите по магазините, тъй като аз не знам кои точно характеристики да гледам на моделите, за да мога да избирам по характеристики... по-скоро очаквах мнения от сорта - денон АВР ххххх + плейър + тези колони става добре или Харман - Кардон този и този модел + тези колони или Yamaha или квото ще да е...

двд плейъра според мен е добре да е хубав и да поддържа прогресивно сканиране - картината става много по-добра... лично мнение...а на този етап едва ли ще инвестирам в отделен ресивър + аудио усилвател...

може би трябва да сменя въпроса на кои магазини да посетя - денон на ангел кънчев мегата на раковска и технополис?

ауди 90 разправаше, че си е взел добра конфигурация ама не мога да намеря темата нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цък

От западната страна на бул България е магазина на Onkyo. Предполагам, че ще ти обърнат доста внимание. Освен това се занимават и с домашмо кино. Говорим за екран, а не за телевизор с 6 колони. Намисли си какво искаш, питай за цената и ако ОК- решавай. Освен Onkyo се продава и бутикова техника. Със сигурност няма да си тръгнеш разочарован.

Успех!!!

Edit: Освен до мнението на продавачите, трябва да "опре" и в твоите уши :hilezh: Все пак ти ще си го слушаш това, а както изглежда няма да е евтино. Да няма после "кой глухар ми го избра"??? :hilezh:

Редактирано от padrebg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто моя съвет е да видиш техническите параметри на нещата и да ги избираш по тях.

Ако приемем това за вярно, то най-качествената техника се продава единствено и само на Илиенци :hilezh:

И не е зле да се насочиш всички компоненти да са от една марка.. така ще решиш сам..

Не съм съгласен, че има макра готова да ти даде най-доброто от всичко. Едни винаги ще правят по-добри усилватели от други, а 3ти ще правят по-добри колони от 4ти и тн.

Хахаа сони били изостанали :hilezh:

Колкото до телевизорите - все още правят най-добрите кинескопи, само дето LCD-тата BRAVIA не се предвтавят добре на аналоговата телевизия.. но пък на цифров сигнал са си пак доста над средното ниво

Явно си изпуснал поглед върху класацията топ 500 фирми на света и факта, че примерно Самсунг са светлинни години пред Сони, а съществуват далеч не толкова дълго като тях на пазара. Едва ли щяха да са толкова напред, ако правеха боклуци, нали? А ако Сони бяха такива богове щаха и до момента да са върха на сладоледа.... както беше преди вече повече от 15 години... Е да ама не :rotcol:

Колега spe, иди в някой магазин, харесай си колони, които свирят по начин, който ти харесва, купи си усилвател от поне среден клас за да си сигурен, че ще ти дава качество и бъди щастлив! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...