Jump to content

проблем с Аербег !


Ivelinch0

Recommended Posts

Здравейте. карам Ауди А3 1,8Т.На таблото лампата за еърбег винаги ми свети. от какво може да е .. къде да търся проблема. :) благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо на една диагностика изчисти грешката. Ако след време пак ти светне или изобщо не я изчистят е някой от датчиците. Ако колата ти е нов внос най - вероятно е някаде от тези под седалката. При прането на колите като се разглабя всичко се мори там става ужас и е голям филм. Ако не си я оправиш най - лесния вариант е да разглобиш таблото и да махнеш лампичката която свети там и си готов. Но това е най - крайното решение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с махането на лампата не е решение има поне десет други варианта възможно е изобщо да нямаш Еърбеци което е най вероятния проблемв случая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека първо колегата да провери положението под седалките, а и премахването на лампата не премахва функцията на Аир-бега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата я носих на диагностика не показва грешки .. и на мен ми казаха да гледам под седалката на шофьора но какво точно да търся под нея не можах да разбера, днес ако ми остане време ще се позанимавам и ще пиша ! Благодаря за отговорите колеги! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да не показва грешка, без значение от какво е!!!

Буксите са под седалкат, тях провери.

Извиняваи, ма не се сдържам :hilezh: "носих колата на диагностика", що я носиш, не върви ли :hilezh:

Редактирано от Sportakus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия диагностики как смело ти изключват ейрбеците не е истина, недай си някога да ти се наложи да работят :wall:

Проблемите може да са: лоша връзка под седалката (на диагностиката трябва да ти кажат къде точно е проблема), по-малко вероятно е да имаш повреден еърбег и последната възможност е компютъра. Каквото и да е се оправя за 100-ина лв в най-лошия случай тъй че не е редно да се превят глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да не показва грешка, без значение от какво е!!!

Буксите са под седалкат, тях провери.

Извиняваи, ма не се сдържам :hilezh:/> "носих колата на диагностика", що я носиш, не върви ли :hilezh:/>

върви бе колега просто така се изразих ;д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и при мен светеше постоянно като я купих и се оказа някакъв лентов кабел във волана че е прекъснат.Тогава маистора ми каза че при ваденето и слагането на волана някои го сложил на криво и от това се е поучило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги днес махнах задните кори на колата защото ще ги сменям и като погледнах забелязах че кабела който влиза в колана за аербега беше разкачен няма букса а има някакво съпротивление? а на другия колан си влиза с буксата както трябва. много вероятно е да свети заради това лампата ако няма нещо друго естествено. от къде мога да намеря такава букса. и какво е това съпротивление което е сложено за какво служи. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това служи за да лъже системата, че имаш работещ еърбег и съответно да угасне лампата. Точно това имах предвид по-горе, че не трябва да се прави. Сега иди някъде да прегледат какво точно е правено по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...