Jump to content

Въпрос за обезвъздушаване на горивото на 1.6TD


nalis

Recommended Posts

Така,проблема е следния:Колата ми гаснеше и не държеше обороти.Преди да се уверя дали проблема не е в горивния филтър,пробвах да запаля колата с туба нафта ,запали и си вдигна оборотите нормално.Тогава взех нов горивен филтър напълних го,преди да запаля колата дадох на контакт няколко пъти и запалих,но пак гасне?Значи проблема не е бил във филтъра.Но стана добре,че го смених,още с оригиналния си беше колата.Мисля,че проблема идва от резервоара до филтъра има някъде въздух.Как да реша проблема с обезвъздушаването?Някакви съвети и идеи какво може да се направи?

 

*Ауди 80 1,6 ТД-'90г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес поразгледах тук там да видя какво има отзад на резервоара.Като гледам има едно малко нещо,което не знам как се нарича и на него закачени 2 маркуча.Този който е от долу влиза в резервоара ,а този от горе отива май към купето.При откачането на маркучите и това нещо,от никъде нещо не текна?Всичко беше сухо и празно.Дали да не продухам и двата маркуча?Или някъде вътре в резервоара да има запушено?

 

Едит:сега намерих снимка за това нещо става въптос от който излизат маркучи.
http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=120121

Редактирано от nalis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цедката в резервоара чистена ли е? Ако не си я чистил свали резервоара и я изчисти, там се утаяват боклуци и запушват цедката и няма приток на гориво към помпата.

Редактирано от Boney_M
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега трябва да свалиш резервоара и да го почистиш.Споко не е много трудно.
Като цяло резервоара е хванат с 4 болта за задната страна на задната седалка,отваряш багажника махаш кичето и развърташ болтчетата.Преди това трябва да махнеш маркучите за нафтата те са 2 , става най-лесно на канал,намират се точно под резервоара.Като ги махнеш бъди готов с някакъв съд да събираш нафтата , че иначе ще изтече на земята.
Значи махаш маркучите, развиваш болтовете и резервоара трябва да се повдигне леко на горе за да излезне.
Ако сте 2-ма е по лесно , като го изкарваш гледай да на счупиш гърловината , а в прочем и там може да има болт един ама не съм мн сигурен.
Аз като искарах моя и го промих само с вода , защото не разполагах с др средства и с време.
Сипваш малко вода или бензин и почваш да клатиш и тука е добре да сте двама че тежи доста след това го излизаш, оо забравих да ти кажа от горна страна има поплавак които мери нивото на горивото,трябва да го развиеш и да го извадиш внимателно.После от там може да исипваш "разклатената" смес ,ще паднат доста боклуци повярвай ми.
Чистиш го докато се убедиш че няма боклуци и от двете тръбички си тече нормално , оставяш го да изсъхне добре и го монтираш онтново.

Късмет с начинанието!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Свалих резервоара,беше чист обаче пак го промихме.Искам да питам за поплавъка.Трябва ли да има разстояние м/у линията за показателя на датчика и малката метална пластинка на поплавъка.Незнам дали се изразих правилно но....Нали има една пластинка на металната пръчка на поплавъка и колкото е нивото на горивото той показва в тази линия на датчика.Според мен трябва да се допират за да може да отчете нивото.При мен имаше проблем с показанията за гориво и май е от това,а не от таблото.Вие какво може да кажете,колеги.

 

Да попитам и нали от долу на резервоара има 2 тръбички единия за обратен и би трябвало като е пълен резервоара да не тече от него нали?Иначе спокойно може да премине въздух от него като я надуем,но при промиването вода не излиза.

Редактирано от nalis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластинката трябва да опира и то под лек натиск.Ако не опира я изкриви малко за да опира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...