Jump to content

Огледало проблем


Gecata

Recommended Posts

Днес почистих и смазах лявото (шофиорското) огледало защото не се прибираше, според съветите на една друга тема. Сглобих всичко както си му е реда и в крайна сметка се оказа, че не работи а също и дясното (дотогава работеше)

В последствие забелязах, че вече не ми изписва и температурата на ФИС дисплея и климатроника не работи (като умрял е!)

 

Някой има ли идея какво е станло и как може огледалото да е свързано с климатроника?

Трябва ми спешна помощ,че ми предстоят пътувания, а без климатроник.... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от бушон, проверих. Възможно ли е да е изгоряло ел.моторчето и оттам да дава проблем. Доколкото разбрах в огледалото има и някакъв температурен датчик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом толкова неща не работят след ремонта на огледалото 100% е изгорял предпазител. Може би моторчето или нагревателя на огледалото е "окъсил" и някой предпазител е заминал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина едно бушонче 10А е изгоряло. Понеже смазвах механизма с машинно масло най-вероятно е попаднало и в моторчето за задвижване на огледалото. 

Какво да го правя сега това моторче за да не дава на късо, подсушаване ще помогне ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да го почистиш със спрей за почистване на карбуратори или с чист спирт и спринцовка - пръскаш върху самия колектор на ротора на ел. мотор. След като изсъхне ще е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако "късото" е постоянно (веднага гори бушона) слагаш една крушка от фар на мястото на предпазителя с подходящите удължителни жици - при късо трябва да светне ярко. Като светне по този начин почваш да разглобяваш огледалото като местиш кабелите и където изгасне (или почне да свети слабо) - там е проблемното място. Няма смисъл само да сменяш и да гориш предпазителите. 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...