Jump to content

:: AUDI срещу BMW и Mercedes - справки в Google ::


petroff

Recommended Posts

Нали си падам малко маниак на тема марки и особено на една от тях :bia:

Та, Google предлага интересен начин да се проследи как се развиват марките в Интернет с помощта на т. нар. Google Trends - проследяваш през годините какво е било търсенето по определени ключово думи, съвпадащи с имената на марките.

Интересно ми беше да видя какво е положението с AUDI, BMW и Mercedes.

Ето го и резултатът: google.com/trends?q=bmw%2C+mercedes%2C+audi&ctab=0&geo=BG&date=all.

Какво излиза: BMW е все още лидер, но с чувствително изоставане прямо 2003-2004 година. Mercedes и AUDI са "на кантар", но определено 2006-а е по-дoбра за AUDI. B)

Естествено, това не е показателно за възприемането на марките по принцип, а по-скоро за търсещите в Интернет. Но, така или иначе, си е някаква тенденция. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази втората графика отдолу е много интересна! особено за габрово и за монтана! в габорово само BMW ли има? а в монтана няма Mercedes!

иначе Audi не се дава. яко мачка Mercedes. само BMW бяга малко, но ще го настигнем!

но като цяло за БГ Audi e на второ място, a Mercedes е доста напред!

картинката в англия е почти същата! само не знам защо в германия Audi изостава толкова.

Редактирано от darkart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте пък в Норвегия как стоят нещата, подобни са и в Финландия и Швеция :bia:

ако кажеме, че снежеца е причина, няма да излъжеме :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахааа :bia:

Тва са пълни глупости... не познавам човек който някога е карал мерцедес да е минал току-така на АУДИ :hilezh:

Точно обратното..

Не виждам защо трябва да се сравняват трите марки: Мерцедеса си е мерцедес, БМВ-то си е БМВ, Аудито си е ауди :bia:

To по тази логика на световно ниво ФОРД бие всичко B)

Гледайте:Гледайте B)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...To по тази логика на световно ниво ФОРД бие всичко :bia:

Гледайте:Гледайте :hilezh:

Не виждам нищо чудно, че Форд бие. Както съм писал по-горе, става въпрос за популярността на марките според това колко често е търсено инфо за тях през Google. Интернет потребителите от щатите са най-многобройни, а ФОРД за тях е много високо позиционорана марка.

Какво се чудиш тогава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не знам колко е обективно всичко това... значи би трябвало освен MERCEDES да включиш и MERCEDES-BENZ щото това е пълното име на марката.. реалния резултат трябва да е сума от MERCEDES + MERCEDES-BENZ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не знам колко е обективно всичко това... значи би трябвало освен MERCEDES да включиш и MERCEDES-BENZ щото това е пълното име на марката.. реалния резултат трябва да е сума от MERCEDES + MERCEDES-BENZ

По принцип, пълна обективност никога не може да има. Не съм твърдял, че позиционирането на марките в Google е супер обективно, "но си е някаква тенденция" поне за Интернет потребителите и най-малкото защото е световна Интернет търсачка номер 1.

Колкото до търсенето Mercedes+Mercedes-Benz, ако търсиш по Mercedes, Google ще ти извади и всички резултати за Mercedes-Benz, по простата причина, че първата дума се съдържа и във втората.

Редактирано от petroff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...