Jump to content

Сваляне на предна броня и очиларка


venkYYY

Recommended Posts

Здравейте колеги спешно ми трябва помощ как да сваля предната броня и очиларката на А3-ката, защото онзи ден се вдянах в теглича на един бакшиш и сега очиларката ми е скършена на две(може би да е само от горната страна) Всичко работи по колата както преди, перките не чегъртат никъде като пусна климатроника. Обаче когато тръгна да затварям предния капак неуспявам защото всичко е влязло навътре...

post-75539-0-97391600-1372947485_thumb.j

post-75539-0-31840000-1372947486_thumb.j

post-75539-0-63685800-1372947486_thumb.j

post-75539-0-97043900-1372947486_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш първо бронята. Развиваш около подкалниците и отдолу от към картера има болт (дали не бяха и 2 ), след това развиваш пак за бронята горе около фаровете като махнеш гуменото уплътнение и има дупки (може и да имаш тапички пластмасови да скриват болтчетата) и тогава излиза цялата броня. След това сваляш фаровете те се държат само на няколко болта от горната страна - излизат там с мигачите. След това за да свалиш очиларката май ще трябва и да огледаш дали не трябва да разкачаш и радиаторите. Погледни го вече като не останат тези неща ще си проличи.
П“С“ зад бронята има една алуминиева греда и тя се демонтира, да го имаш предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой който тук да е сменял очиларка? Ако има моля да ми пише, че ми трябва адски много помощ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не се разкача радиатора. Радиаторите се държат на 4 тампона, които влизат в легла и са захванати за очиларката с по един винт. Развиваш винтовете за да могат да излязат тампоните от леглата. После е необходимо някои да държи радиаторите на място във въздуха, докато друг разкачи очиларката, разкара я и сложи на нейно място новата очиларка. Надявам се да съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за информацията братле, но се оказа, че нямам нужда да правя тези операции... с една нова основа за бронята или изправяне на сегашната съм като нов :) Някой може ли да ми каже кой във Варна изправя основи(греди) ? Или да се насочвам към втора ръка основа от някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kakво ще рече да сменя брони? Имаш втора броня и искаш просто да я смениш със сегашната ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти помогна ако искаш :) Номера ми е 0883 47 78 63, свободен съм всеки ден след 3 часа :) Това е работа за 20 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте, 

 

И аз имам проблем с предния капак, малко е повдигнат/отворен след едно леко подпиране :(. Въпроса ми е, тази "очиларка" за която пишете какво точно е, защото не успявам да намеря това нещо никъде като резервна част. И ако някой знае майстор в София които да поправи това, ще се радвам ако ми го препоръча.

Редактирано от Blagovest87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...