Jump to content

Ъпдейт на MMI 3g навигации


Recommended Posts

Ако някой се интересува имам всичко нужно за ъпдейт на ММИ навигацията с хард диск.

 

как да разберете дали навигацията ви е с хард диск или не:

 

Ако имате 2 места за SD карти (скрити зад капаче под цд слота) значи сте със 3г навигация.

Ако имате 2 места за SD карти И имате малко джойстиче над големия вътящ се бутон - имате 3г HDD (hard disk drive) версията.

 

Разликите между двете версии са че първата чете картите от двд а втората система има вграден хард диск, 3д карти и по-висока резолюция на екрана.

 

Та ако някой се интересува как да си ъпдейтне 3g HDD модела да пише и ще опитам да намеря начин да кача всички файлове някъде (внимание всичките файлове са над 32гб общо и включват updates за софтуера на колата както и за навигацията).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 234
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Цитиране на предходен пост!

Здравейте ако можете да ми помогнете да си ъпдейтна MMI 3G навигацията.Става въпрос за Ауди А8 фейслифт 2009 год.Сегашната версия е от 2010 год.Ако ми оставите телефон за връзка ще е най-добре.Ако искате аз ще Ви оставя.Чакам вашия отговор.Поздрави!!!!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди половин година някъде си купих 32GB SD карта Class 10 за 35лв от Мост.... Не искам да кажа, че изкривяваш цената, а просто, че вероятно може да се намери и по-евтино.

 

 

Тази активация казваш работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цените на картите гледах амазон( http://www.amazon.es/s/ref=sr_nr_p_n_feature_browse-b_5?rh=n%3A599370031%2Cn%3A928455031%2Cn%3A934128031%2Cn%3A934136031%2Ck%3Asd+32gb%2Cp_n_feature_keywords_two_browse-bin%3A2634865031%2Cp_n_feature_browse-bin%3A948154031&keywords=sd+32gb&ie=UTF8&qid=1377245394&rnid=948148031

), бяха около 35 евро този размер, за това и давам алтернативи на човека, ако намери по-евтини да си ги купи и да си качи файловете сам.

 

Активацията гарантирам че работи (има една друга която се намира по торенти - НЕ Я опитвайте, нарочно е направена да пише по разни региони на паметта и след рестарт ММИ-то не тръгва повече).

Активацията се слага на сд карта и се пъха в СД1 слота(може и във втория на теория но не съм опитвал) на колата, задържат се Setup и Return за около 5 секунди и се появява меню за ъпдейт, от там избираш сд картата и следваш инструкциите. Отнема около 5 минути максимум активирането.

Редактирано от HALF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето адрес за торента:

https://www.dropbox.com/s/dg4df4uxxrvu3m0/AUDI%20MMI%20UPDATE.torrent

Само да ви предупредя, ъпдейтите отнемат общо около 3-4 часа, през това време колата трябва да е изгасена както и всички консуматори на електричество (фарове, музика, климатик, осветление в купето).

Добър съвет е да отворите прозорците преди да започнете ъпдейта защото по време на ъпдейта не работят а вътре може да стане доста горещо(особено в това време).

 

Инсталирайте първите 3 ъпдейта на куп, покарайте колата 4-5 километра да се зареди батерията и тогава инсталирайте 4тия пакет(той е най-големия) последния пакет е активацията и тя е почти мигновенна в сравнение с останалите ъпдейти.

 

Има вероятност колата ви да има някой от ъпдейтите но това не е проблем, ако не е нужно колата няма да качи по-стари файлове.

 

Предупреждение: видях 2 репорта(в чужди форуми) от хора на които хард дисковете им са се оказали прекалено малки за картите от 2013 година, решението за тях е било да отидат в ауди и да си поръчат нови по-големи хард дискове, не знам на какво се дължи това нито дали е често срещано явление, на моята кола 2009 модел нямаше проблем.

Редактирано от HALF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и темата в gpsunderground http://gpsunderground.com/forum/audi/20269-audi-navigation-3g-plus-hdd-2013-ece-6_15_5-a.html дано да успеете да излъжите машинката :)



при 3г без хард активацията е по друг начин поне така пише, другото което разбрах е, че коли преди 2010 с 3г не искат код за активация  

1. Write the 2012 image to Verbatim DVD+R DL, with ASUS 1806P writer and imgburn (last version) (no need to set-up booktype, because ASUS takes it automatically to DVD-ROM)

2. Write a SD card with the files from previous post
3. Insert DVD and SD (S1)
4. Apply patch from SD
5. Install update from DVD

http://gpsunderground.com/forum/audi/13854-audi-mmi-3g-navigation-2012-dvd-version-only-11-print.html  обаче всичко пак си остава тъмна Индия. 

Успех колеги   :)

Редактирано от around1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво че си я намерил информацията но без да тестваш не публикувай по-добре, не че се съмнявам в дадената информация но това което си дал е непълно на пръв поглед, кой файл да се запише на двд, кои файлове да се запишат на сд карта, какво ъпдейтва прави тази процедура точно, коя версия на софтуера на колата е нужна.

 

Без хард диск моделите изискват ДВД диск който винаги стои пъхнат (и от там се четат картите), обаче как се вади старият диск, на някой коли е заключен заводско и трябва ваг ком за да се отключи.

 

Наистина ако някой има по-пълно обяснение и точни линкове на тествани файлове нека публуикува. Иначе аз примерно не бих рискувал ММИ-то ми с нетествани неща, че ремонта скъп а ново ММИ е още по-скъпо :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто информативно съм ги постнал нещата, съмняваме някой да тръгне на сляпо да си прави експерименти, а за диска имаше някъде тема ваг ком #radio или #nagition  канал 67, но това е най-малкия проблем :)

Редактирано от around1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начина на ъпдейт не е сложен и всеки който има базови познания по английски може да се справи. Утре ще напиша малко по детайлни стъпки как се прави самият ъпдейт след като имаш файловете и картата готови.

 

Ако си купиш сам СД карта трябва да копираш правилните файлове от торента и да пъхнеш сд картата в колата, след това е лесно.

 

Ако поръчаш от мен ще ти пратя готовите карти и няма да се занимаваш със теглене на файлове и копиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Всъщност започнах да тегля ама като гледам с каква скорост върви сигурно за коледа ще мога да си я ъпдейтна живот и здраве дотогава.

Добре де какво ще ми струва да не се занимавам с теглене и да си поръчам от тебе.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi RS6 от лето 2009та HDD 3G със сигурност иска код за активация. Тествано <_<



аз съм свалил 0.82% за сега... Коледа вече не ми изглежда така оптимистично като в началото. Ще заредя един модем 9600 бода да бутне едно рамо, може и да сме готови и преди Великден!

 

После ще мога да правя seed с над 8 мегабайта в секунда. Ама кога точно....... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де какво ще ми струва да не се занимавам с теглене и да си поръчам от тебе.

 

150лв със 1 карта, 200лв със 5 карти 

да уточня защо цената е такава - включва закупуване на карти, доставка на карти до нас и после изпращане до българия, моята печалба оптимистично ще е около 50-60лв така че не го правя заради парите

няма разлика в съдържанието на картите просто във втория случай няма да се налага да ползваш никакви компютри, просто пъхаш картите последователно и накрая имаш работеща навигация, ако те интересува мога да ти дам paypal акаунт или банкова сметка за превод (че наложен платеж международно не мисля че става)

 

 

 

@Wizi ако аудито е с новите карти (2013 - 6.15.5) може само да си сложиш активацията и да го активираш, няма нужда от нови карти, ако софтуера на колата е по-стар може да изтеглиш само SD карти 1-3, те са по-малки и са само софтуерни ъпдейти без карти

 

 

ЕДИТ: забелязах че бях ограничил глобално ъплоада до 15кб/с махнах го ограничението и сега скороста е около 50кб/с, не знам колко е теоретичният максимум но по мои сметки с тази скорост може да се изтегли за около 8 дни

Редактирано от HALF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега тръгна да тегли с 1,5-1,7MB.Ще чакам да видя колко време ще продължи.

Докато се радвам пак зацикли.Иначе за 4-5 минути изтегли 2.5%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150лв със 1 карта, 200лв със 5 карти 

да уточня защо цената е такава - включва закупуване на карти, доставка на карти до нас и после изпращане до българия, моята печалба оптимистично ще е около 50-60лв така че не го правя заради парите

няма разлика в съдържанието на картите просто във втория случай няма да се налага да ползваш никакви компютри, просто пъхаш картите последователно и накрая имаш работеща навигация, ако те интересува мога да ти дам paypal акаунт или банкова сметка за превод (че наложен платеж международно не мисля че става)

 

 

 

@Wizi ако аудито е с новите карти (2013 - 6.15.5) може само да си сложиш активацията и да го активираш, няма нужда от нови карти, ако софтуера на колата е по-стар може да изтеглиш само SD карти 1-3, те са по-малки и са само софтуерни ъпдейти без карти

 

 

ЕДИТ: забелязах че бях ограничил глобално ъплоада до 15кб/с махнах го ограничението и сега скороста е около 50кб/с, не знам колко е теоретичният максимум но по мои сметки с тази скорост може да се изтегли за около 8 дни

Виж ако беше тук в България и да го направим на място няма проблем.Ама да пращам някъде по банки пари и после да чакам карти няма как да стане.Ако не мога да се справя сам до към 15 септември/повечето от форума предполагам,че го знаят/на Жоро който се намира на Цар Борис в локалното тогава ще има карти и всичко каквото е необходимо за инсталацията,като цената която ми каза е 100.00лв.А между другото тези карти които ги имам от 2010 год.,са си доста подробни особенно пък за чужбина но за България само София е така.Не че толкова ми е притрябвало за България но пък защото има нещо ново и за това искам да го имам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с тегленето пак си е*а м***та.Може би вече и коледа е мираж.Незнам защо сутринта като вкл.компютъра тръгна да тегли с тази космическа скорост и после старата песен на нов глас.Незнам дали доставчиците ми на интернета могат да ми помогнат,защото ги познавам ще ги питам дали не могат да направят нещо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите карти бяха от 2009 и на старите липсваха много улици, дори тази на която живея беше с грешно име, а 3д сгради имаше само 2 които видях - катедралата и един замък, с новите карти вече всички улици които съм търсил до момента съм ги намирал и освен това 3д картите показват всички сгради около които минаваш(е разбира се текстурирани са само важните забележителности).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ако някой се интересува имам всичко нужно за ъпдейт на ММИ навигацията с хард диск.

 

как да разберете дали навигацията ви е с хард диск или не:

 

Ако имате 2 места за SD карти (скрити зад капаче под цд слота) значи сте със 3г навигация.

Ако имате 2 места за SD карти И имате малко джойстиче над големия вътящ се бутон - имате 3г HDD (hard disk drive) версията.

 

Разликите между двете версии са че първата чете картите от двд а втората система има вграден хард диск, 3д карти и по-висока резолюция на екрана.

 

Та ако някой се интересува как да си ъпдейтне 3g HDD модела да пише и ще опитам да намеря начин да кача всички файлове някъде (внимание всичките файлове са над 32гб общо и включват updates за софтуера на колата както и за навигацията).

 

Добре как се действа като съм изтеглил картите.За инсталацията ясно картите се инсталират 1,2,3,4 и т.н. ама как става активацията с папката където пише card5 6.15.5 Activation.

Предполатгам че по някое време ще ми поиска да се активира и да се въведат някакви кодове пинове и т.н.Щото имам кутийката на картите от 2010год. и там на едно място има три кода един активиращ един пин и третия не си спомням.

Добре как се действа като съм изтеглил картите.За инсталацията ясно картите се инсталират 1,2,3,4 и т.н. ама как става активацията с папката където пише card5 6.15.5 Activation.

Предполатгам че по някое време ще ми поиска да се активира и да се въведат някакви кодове пинове и т.н.Щото имам кутийката на картите от 2010год. и там на едно място има три кода един активиращ един пин и третия не си спомням.

Редактирано от vilson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активацията е като инсталация на ъпдейт, като пъхнеш картата колата ще намери ъпдейт със име FSC 00040005, просто го инсталираш, и след около минута-две имаш работеща навигация.

 

За тези които не знаят как да ъпдейтват колата ето кратки инструкции:

Забележка: преди ъпдейт покарайте колата 3-4 километра за да заредите акумулатора. Изгасете двигателя, спрете всички електрически устройства - фарове, музика, климатик. По време на ъпдейта прозорците не работят, за това ако ще седите в колата и е горещо - отворете ги предварително.

Ъпдейта от карта 1 до карта 5 общо може да отнеме до 4-5 часа. На всеки 2 часа ъпдейт карайте колата за да дозаредите акумулатора (или закачете зарядно за колата ако имате такова). Ако останете без ток е много вероятно инсталацията да прецака някой модул докато го ъпдейтва.

 

Предупреждение: видях 2 репорта(в чужди форуми) от хора на които хард дисковете им са се оказали прекалено малки за картите от 2013 година, решението за тях е било да отидат в ауди и да си поръчат нови по-големи хард дискове, не знам на какво се дължи това нито дали е често срещано явление, на моята кола 2009 модел нямаше проблем.

 

 

 

 

1. Пъхате картата във SD 1 слота

 

2. Задръжте "Setup" + "return" за около 5 секунди докато не се появи меню за ъпдейт. Някой модели на мми които имат Tone бутон може да се наложи задържане на "Tone" и "Back"

 

3. Натискате Update бутона

4. Чакате да се появи менюто за избор на устройство за ъпдейт, и избирате SD 1 слота.

5. Чакате да се прочете картата и да ви покаже списък с ъпдейти, избирате ъпдейта който искате (по принцип е един на карта).

6. Избирате Standart инсталация (не user defined)

Ще се покаже списък със всички неща които ще бъдат ъпдейтнати по колата.

Ето какво означават статусите на ъпдейтите:

  • N/A - няма ъпдейт за това устройство в текущата карта
  • N - устройството не е нужно да бъде ъпдейтвано
  • S - част от устройството ще бъде ъпдейтнато(може би някой модул само)
  • Y - цялото устройство ще бъде ъпдейтнато

 

7. Накратко скролвате до края на списъка и натискате Start Download

8. Цъкате Start отново за да започне ъпдейта

 

9. След като ъпдейта приключи ще видите отново списъка с устройствата и за всяко ще пише дали е било ъпдейтнато успешно, скролвате до края на списъка и избирате Continue.

 

10. Последното меню има за цел със VAG tester (програма от оторизирания сервиз на ауди) да се регистрират промените по колата в централният им сървър, понеже не можем да го направим цъкаме Abort Documentation.

 

След рестарт на ММИ-то имате успешно ъпдейтната кола.

Редактирано от HALF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Сега отивам да видя дали ще мога да се справя.Само не разбрах кода за активация сама ли ще си го намери или.....Ще видя какво ще стане ако не стане нищо в понеделник то е ясно,че ще съм първи Порше запад.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...