Jump to content

Проблем със скоростите А3 1.8 8L


frankypro

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

Снощи раздвижих колата до гр.Самоков и когато пристигнах там, не искаха да влизат задна, 1ва и 2ра скорости. След отварянето на капака, установих че пластмасовата ябълка, която свързва жилото на скоростите и онова метално нещо което излиза от скоростната кутия и ги превключва, е счупена. 

Моля за помощ. 

Продава ли се нова? съвети от къде да се купи? марка?

Или да търся 2ра употреба?

 

В момента превключвам скоростите с мъка, посредством Изолирбанд и медна тел :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дето си го вързал с изолирбанд и медна тел няма да ти свърши работа.На А3-ка 1997г. 1.8 125 коня ми го беше направило тоя номер.Жилата са две.На едното са ти 1,2,5 и задна скорости,а на другото са 3 и 4 скорости.Преди 4-5 години тая пласмаска беше 50 лева чисто нова и си я сменях сам за пет минути-хубаво е да имаш пистолет за горещ въздух.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора колега! Това очаквах :)

От къде ще ми препоръчаш да си взема тази пластмаса?

 

Изолирбанда и телта бяха импровизация, колкото да си стигна до София. Само на 3-та и 4-та не е никак готино да се кара, а не исках да дам сума ти пари за рапатрак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Стара Загора го взимах мисля от Аутохит или Аутоплюс-сега не вярвам да е толкова като цена/при мене беше 2009г./.Направо я сваляш тая пласмаса и отиваш с нея в магазина.За втора ръка не търсих тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-83263-0-19796000-1378200974_thumb.jpost-83263-0-44944500-1378200977_thumb.j

 

 

 

Ето това е... 

 

Не искам да го развързвам сега, защото за момента включва скоростите...

Редактирано от frankypro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като явно никой колега не е имал такъв проблем, разпитах в няколко сервиза, чак във петият ми казаха че са правили такова нещо и трябва да си търся целите жила от някоя морга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колега продава се тази пластмаса в магазините за авто части, даже аз я взимах от ауто плюс ако не се лъжа и беше евтина.

Редактирано от CrazyMax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

zdraveite karam a3 1.6 98god trudno mi vlizat 1-va 3-ta i zadna mi izliza no ne na cqlo

kakuv moje da mi e problema suedinitelq e 4isto nov na 1 mesec i e mn mek tova lo6o li e

molq pomognete ako znaete ne6to

Писането на кирилица е задължително!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, карам а3 и имам проблем с вкарването на 3-та,1-ва и задна излиза, но не напълно къде мога да я откарам на майстор, който разбира или вие ме насочете от какво може да е.Предварително благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, значи, в Колчестър като влезеш откъм Ардли, хващаш първата надясно, караш караш и стигаш до едно кръгово. Не поемаш изхода за Теско, а следващия. Там има един сервиз, огледай се добре, не можеш да го изтървеш. Това в случай, че живееш в Източна Англия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравей, пиша по същата причина с същия проблем с скоростите.. Просто не мога да разбера счупена ли е тази ябълка при мен(ако може някаква снимка в счупен вариант) при мен има някакъв луфт като я размърдам и с пръсти спокойно мога да жилата. 
И ако не се окаже това от какво може да е друго.. Съединителя си отделя на място, но скоростите трудно влизат и ДОСТА трудно излизат .... от първа на втора ми трябват около 5-6 секунди да сменя.. излизането им е когато си решат те

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой има ли възможност да даде снимков материал на въпросната пластмасова ябълка, как изглежда и някакви насоки как се сменя? И на мен 1-ва ми влиза много трудно. Забелязвам, че при първото движение нали се бута едното жило, след това лоста за напред другото. Та когато го бутна съвсем леко с ръка това, което се влияе от движението на скоростния лост наляво-надясно човекът зад волана казва, че влиза без абсолютно никакъв проблем при следващото движение напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да не съм те подвел нещо,ама при мене беше ейтова на снимката строшеното.

 

Това за най-добрия отговор не е за мен!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай-моя грешка.

Това сменях за 5 минути на А3 1.8 125 коня 1997 година-преди години.

При теб не знам дали е същия проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...