Jump to content

Автоматично включване на фарове за 3,60лв


audisto

Recommended Posts

Здеавейте колеги днес монтирах на стотицата обикновенно реле 40А. с което се включват късите светлини след стартитане на автомобила,

Взех сигнал от алтернатора за управление и +12 след подаден контакт от една от гайките на клемореда и всичко това за 15мин работа,и мисля че това е едно доста елемтарно решение за моят автомобил от което останах доволен.

 

 

Редактирано от audisto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.И аз съм направил нещо подобно с тази разлика че сигнала от алтернатора минава през диод и нормално затворен контакт на едно реле което се захранва от габарити.Целта е когато преместиш лоста на фаровете различно от изключено положение(тогава светва габарит)и захранва това реле,което прекъсва сигнала от алтернатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз мислих да го правя така но с реле за време,хем щяха да се включват по късно хем щяха да се изключват при подаден габарит или къси светлини,ама засега така го реших,както казах най-елементарно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм го направил така но го изключих защото светват фаровете още при въртенето на стартера и ми дърпа тока при старт,не ми харесва така и ми гътна 1 акумулатор,я кажи с тва реле за време как става и какво представлява самото реле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си взел сигнал от алтернатора не би трябвало да се включват по време на стартиране.

Релето за време е като обикновенното само че малко по-скъпо и се вързва по същия начин.

Най-добре става с две релета,с обикновенното да е свързано с нормално затворен контакт и управление от габарит,а това за времето да се управлява от динамото за да подава силова верига към него (по-добре да се види на схема,но в момента нямам такава)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега от коя клема на алтернатора взимаш сигнала. Тази с дебелия кабел има винаги 12В тя е вързана с акумулатора директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигнал се взема от тънкия кабел с гайка номер 8 на който пише D+  .Той получава захранване след старт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...