Jump to content

проблем с масло


stefff

Recommended Posts

Здравейте колеги,днес докато си карах на бордкомпютъра ми се появи аларма за маслото(масльонка). Същото е сменено преди 4000хил. км и е на максимума. Някой дали ще може да каже какъв евентуално е проблема,някой датчик ли или е маслената помпа. колата е А4-б5 2000г 4Х4 1.8т 180коня AJL мотор. Благодаря предварително. Колата я купих преди 4 месеца и съм сменил масло(castrol5W40),филтри,ремъци,ангренаж и водна помпа.

Редактирано от stefff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой, който разбира по звука на повдигачите може да разбере дали колата наистина не качва масло или някой датчик се е сдухал. Но иначе с това шега не бива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си работи нормално,лампата започва да мига когато температурата на маслото е между 90-100 градуса преди това всичко е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си работи нормално,лампата започва да мига когато температурата на маслото е между 90-100 градуса преди това всичко е ОК.

Не трябва ли температурата да е до 90 градуса? Колкото по-топло е маслото, толкова вискозитета му пада, а от там и налягането в системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз карам същата. при мен сега свети лампата, че трябва да го сменям. (Сервиз ойл)

темературата на маслото ми е средно 90-120градуса. сега се оказа че съм си купил масло ментак и го гори повече,

като предимно седи на 110-120градуса. Щом маслото ти е на макс, си мисля че не е от него.

виж на диагностика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги оказа се датчика за налягането на маслото (7лв), след смяната лампата изгасна и сега си е ОК.     P.S: имам изгорели пиксели на дисплея на бордкомпютъра някой знае ли къде мога да си намеря такъв и колко му е цената?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...