Jump to content

Проблем с хидравлика


Paho

Recommended Posts

Колеги колата е Ауди А3 1.8Т и проблема е ,че от известно време волана започна да се върти доста трудно и дори свири леко , особено ако въртя на място.
Аз предполагам ,че помпата е заминала, но има ли вариант да се замери налягането и да се установи на 100%

Малко предистория - рейката беше протекла преди година и започнах да доливам по малко ATF ,докато това лято изтече изведнъж.Бях извън града и слагах каквото масло намеря за да се добера до сервиз. 
Рециклираха ми рейката, но след ремонта забелязах ,че волана не е лек като преди......
Последния месец ми се струва,че стана много труден за въртене.
В момента няма течове от никъде и рейката е пълна с оригиналното масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариянт рейката да е проблема. Аз бих се оговорил с някоя морга да взема помпа и ако не е от нея да им я върна и да взема от тях рейка, но първо виж клапана дали работи коректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Какъв може да е проблема в рейката и как трябва да се провери този клапан дали работи ?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казваш, че си наливал по малко ATF, това означава, че си слагал от червеното масло за автоматични кутии ли? Понеже хидравличното масло е зелено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и червено хидравлично масло колега. 

Не знам как да провериш клапана дали работи, но ти казвам за рейката, защото ние 5 години карахме едно Венто с хидравлика, но тя не работеше и се оказа, че рейката е  прецакана, а хидр. течност не се губеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видях тази тема, се сетих, че не съм сменял маслото на хидравликата.

Бегом в Шкода за 1литър:

2013_10_23_15.jpg

 

мисля, че крайно клиентската му цена е 24-25лв/л.

 

С вакуум измуках колкото може, пое 450мл.

Покарах малко, отново го изсмуках, пак около 400-450мл.

Сипах и остнаха 100мл. ако се наложи за доливане.

 

Старото беше прозрачно, предполагам, както пише G 002, но такова вече няма и е заменено с G 004 зелено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и червено хидравлично масло колега. 

 

Сигурно има, но не и за Ауди. Не случайно капачката на казанчето е зелена. Купувайте си само оригинално като това на снимката. Поне ще знаете, че не сте съсипали системата сами.

Редактирано от stanislav85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде в Стара Загора мога да закарам колата да установят с точност какъв ми е проблема с хидравликата ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...