Jump to content

Ауди А6 работи като трактор


vikingat2006

Recommended Posts

Колеги моля дайте някакво логично обяснение на това което ми се случи снощи.Малко преди да се прибера колата ми изведнъж както се движех започна да работи като тракто и започна да изкарва черен дим пре ауспусите.Модела е а6 2.5тди 180 коня куатро 2002год.Предварително ви благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте първо какво е състоянието на разпределителните валове, повдигачи и тн. И не я палете! Да не стане белята по-голяма ако е там проблема. Ако не е - трябва си сериозна диагностика в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прибрал съм я в гаража и чакам майстора да дойде че в момента е малко зает да каже каква е присъдата...после ще пиша какъв е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не я пали повече,за да не спукаш някоя от главите.

имаш изпаднали кобилици,което респективно значи че имаш износени разпределителни валове.

Смени всичките комплект 4 на брой,с всички други съпътстващи части.

Ползвай само качествени масла за предпочитане оригинално.

При монтажа ползвай необходимите скоби за центровка на валовете и двигателя,направи и Тiming test с VCDS.

Най-важното е да намериш качествен механик.Ценово гониш 1100-1500лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги май вече е ясен проблема кобилици и валове за смяна направо ми се реве но какво да се прави.Интересувам се след като ги сменя някой има ли си на идея колко хиляди ще ме изкарат преди пак да се наложи да влиза в бокса.Майстора ми ме посъветва да вземам бензин че проблеми няма да има толкова колкото при дизелите,пък също спомена че този мотор е 2.5 късмет направо незнам какво да правя много се чудя какво решение да взема да я оправя и продам но какво да си взема или да си я оправя и да си я оставя...това в момента ми е главоблъсканица...ще се радвам ако ме посъветвате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200к. ще изкара със сигурност с нови валове, кобилици и повдигачи, трябва задължително да се сложат и пулове под повдигачите. Валовете ги яде най-вече от гадно масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще я оправяш не виждам причина да не си я оставиш,със сигурност няма да направиш 2-ри такъв ремонт.

 

п.п съжалявам,че ще го кажа в тази тема,но де са защитниците на душегуба да ни обяснят колко е здрав :glare: и как всички приказки за познати с такива проблеми са митове и легенди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Най-важното е да намериш качествен механик.Ценово гониш 1100-1500лв.

Де ги тия механици? :)

Това цена за труд и части ли е? С нови валове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

части излизат около 900-1100лв.

трудно е да се намери механик който има небходимите скоби и ключалки и знзния какво да прави с тях - другото е лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Повдигачи,кобилици,пулове,2 гарнитури за капаците струват около 500лв чисто нови в най-добрият вариант.......няма как с нови валове и труд цената за всичко да е 1100лв........не ме питай от къде знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, валове на Кобелшмид се намират по 160 лева с добра отстъпка, кобилици и повдигачи са по около 15 лева, така че за около 1100 лева мотора става нов. Пък и предимно се износват само горните валове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...