Jump to content

Смяна на табло без уреди , с такова което има ...


sapira

Recommended Posts

Здравейте колеги! Интересува ме ако взема табло без борда ,ами само такова което си е с 3-те уреда ще трябва ли да правя нещо друго за да проработят и уредите или не? Колата ми е А6 АЕЛ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да си пуснеш кабели за да ги свържеш и ще ти трябва нов комбиниран датчик за маслото (камбанка) за да ти показва и налягането. Сваляш оригиналния датчик и на негово място навиваш новия. От него ще трябва да прекараш един кабел до уреда за налягане на маслото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се отнася за 100-цата. При А6 3-те уреда са: часовник, температура на маслото и волтметър. Ще трябва да се прекара кабел само за температурата на маслото, също трябва да се монтира и датчик за температурата на маслото. Всичко дуго е 1:1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно, има си и налягане на маслото, което се слага вместо волтметъра- окомплектовката е по избор.

Първо провери за наличие на букса и датчик, какъвто беше случая при мен- само щракнах буксата в таблото :dance:

А най- яко е да си ползваш твоето табло с дигиталния часовник, да му запоиш лентовия кабел за уредите и да събереш комплекта волтметър, налягане и температура на маслото, разкарвайки гадния аналогов часовник.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най- яко е да си ползваш твоето табло с дигиталния часовник, да му запоиш лентовия кабел за уредите и да събереш комплекта волтметър, налягане и температура на маслото, разкарвайки гадния аналогов часовник.

 

Обаче няма бели циферблати от ес-ка с дигитален часовник ....  :unsure:

 

А си мисля, че по-готино е да се вгради Бууст-метър (някакъв със същият шрифт и цвят, не някаква гняс от илиЯнци :steinigung:  )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно, има си и налягане на маслото, което се слага вместо волтметъра- окомплектовката е по избор.

Първо провери за наличие на букса и датчик, какъвто беше случая при мен- само щракнах буксата в таблото :dance:

А най- яко е да си ползваш твоето табло с дигиталния часовник, да му запоиш лентовия кабел за уредите и да събереш комплекта волтметър, налягане и температура на маслото, разкарвайки гадния аналогов часовник.

 

Така ако си го направя наистина ще е най-готино,но лошото е че трите уреда няма шанс да ги намеря само тях ...  :hilezh: Не знам защо , като гледам снимки на табла с уредите от зад няма никакви букси,които да се свързват с тях  :huh: ами са си само буксите,които са и за моето табло без уредите  :nixweiss:

Редактирано от sapira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости, намират се, но ти трябва и 'корубата' и лентовия кабел от таблото, затова нещата отиват на купуване на цяло тбало, те така или иначе са на цена на трите уреда при 80- ките :hilezh:

На моето Ц4 даже с малко преправяне вмъкнах уреди от Ауди V8, но по- разумния вариант е да потърсиш и събереш панаира от 3 уреда, кабела, корубата и ако се налага датчиците и буксата.

Имам излишна букса, ако не греша и ще ти я подаря при нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам табло от АЕЛ с трите уреда. Имам и табло от Стоцица с Бордкомп и чек и буксите към него.

Ако автора е заинтересован да ме прати лично, благодаря .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости, намират се, но ти трябва и 'корубата' и лентовия кабел от таблото, затова нещата отиват на купуване на цяло тбало, те така или иначе са на цена на трите уреда при 80- ките :hilezh:

На моето Ц4 даже с малко преправяне вмъкнах уреди от Ауди V8, но по- разумния вариант е да потърсиш и събереш панаира от 3 уреда, кабела, корубата и ако се налага датчиците и буксата.

Имам излишна букса, ако не греша и ще ти я подаря при нужда.

 

 

Сигурно доста си си поиграл  :hilezh:  А аз нито ги умея тези жичкаджийски работи , нито имам търпението  :wall:   :hilezh:  Иначе , като цяло мислех  , че като взема табло от АЕЛ с уредите и ще стане просто да го сменя с моето табло без проблем, ама явно пак ще трябва да се човърка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...