Jump to content

Незнаен код, след паднал акумолатор


ionata

Recommended Posts

Добър вечер колеги, извинявам се, но някой има ли представа как и къде в София могат да ми разкодират фабричната уредба на Ауди S8 99г., тъй като падна акумолотора, а след това поиска код, който разбира се не знам. Питам ви, тъй като ми каза, че имало някакви програми, които при въвеждане на рамата излизал и този код, не ми се вярва много, ама да питам. 
Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по рамата едва ли но по серийния код на цд то може погледни го и го прати залепено е на задните капаци

Редактирано от Mitaka madafaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой дали може да ми помогне с ваденето на тази проклета навигация, гледах в "Youtube", че не е никак сложно стига да имаш подходящите инструменти, които разбира се аз нямам. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих една по-дълга подобна скоба, отрязах в средата под ъгъл, загладих с шкурката да не драска и стана... :ja:

 

hose-clamp-10-16mm-zimber-tools.jpg

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви ли инструменти не си направих, дори успях да разпечатам в актуални размери оригиналните такива и да ги изрежа едно към едно. От три ъгъла навито излиза, но от единия се запрял и не помръдва. Явно има нещо повредено в самите зъбци или не знам, но ако и днес не успея да го сваля- ще го строша напук, направо откачам, когато нещо такова се запъне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, след доста премеждия успях да го сваля, на навигацията има следните кодове:

7612001195
AUZ121W412980
4D0035192C
Моля, който може да помогне за откриването на пина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тъй като според мен форума е за споделяне, ще споделя развитието на тази сага и се надявам да бъда полезен на някого.

След като не знаех ПИН-кода на фабричната навигация на колата, отидох до няколко от известните сервизи които разкодират такива устройства и попитах дали могат да помогнат. Както сами се досещате, започнаха да ми обясняват колко било сложно, как така нямам кода, колко трудна процедура била това и след всичките тези излияния ми казваха, че трябва да оставя автомобила при тях ПОНЕ за 24-часа и услугата щяла да струва минимум 50/60/70 лв. Не бях за парите, но при положение, че хората разбиват трезори и обират банки за няколко минути, какво за бога щяха да правят за тези ПОНЕ 24-часа????? След като видях, че по сериен номер на навито няма да се сдобия с Пина, просто отидох в Порше София Запад, хората казаха, че им трябва около 20-тина минутки и ще ми струва скромната сума от 15,60 лв. На 25-тата минута колата бе отвън и ме повика да си я взема, дори ме помолиха при първа възможност да ида при тях и безплатно да ми сменят селектора и някаква друга част по скоростната кутия, тъй като производителя е дал предписание това да бъде сменено за негова сметка.
Поздрави от мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Здарвейте колеги, от няколко дена и аз имам същия проблем с навигацията след изтощен акумолатор. Колата е ауди а4 б5 2000 RNS-D. проблема е същия иска ми код а аз естестжено не го знам обадих се в Порше и там ми казаха че срещу 40 лв. ще ми го кажат при положение че аз си свалих навигацията и знам серииния и номер. Казаха ми че задължително трябвало да я закачат на тестера за да го разберат. Въпросът ми е има ли друг вариянт както е написал колегата с някаква програма да намеря кода. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв проблем преди около година. Ако имате кожения калъф с документи на колата вижте някъде по малките визитки. Там аз открих моя код написан с химикал върху една от тях и доколкото си спомням беше от 4 цифри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

аз имам едно решение на твоя проблем от собствен опит...

вземи друго радио оригинално на което знаеш кода и го сложи и въведи кода.

след това го разкачи и сложи това дето не му знаеш

поне при мен се получи след като ми се прецака на ауди концерта кабела на който знам и съм въвел кода 

после сложих оригиналния касетофон да пробвам нещо но за моя изненада след 2 години седене и прашасване в гаража ауди кроноса засвири

че чак и на фис дисплея се появиха станциите да го еба :) та сега понеже се изкефих на тоя факт ще търся вариант да плясна една букса за мп3 и ще си карам с него



само се чудя концерта за който дадох 150 кинта дали да го продам или да си го пазя за декодер :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здарвейте колеги, от няколко дена и аз имам същия проблем с навигацията след изтощен акумолатор. Колата е ауди а4 б5 2000 RNS-D. проблема е същия иска ми код а аз естестжено не го знам обадих се в Порше и там ми казаха че срещу 40 лв. ще ми го кажат при положение че аз си свалих навигацията и знам серииния и номер. Казаха ми че задължително трябвало да я закачат на тестера за да го разберат. Въпросът ми е има ли друг вариянт както е написал колегата с някаква програма да намеря кода. Благодаря предварително.

Кажи серийния номер, да видим ще излезне ли нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...