Jump to content

Ауди 80 Б4 комби 2.0 115


Recommended Posts

Приятели мисля да ставам фен на вашата марка,като съм се спрял точно на старите б4-ки,тъй като ми казаха,че са железни.По принцип търсех ТДИ 90 коня,но ми изпада една бензинова АБК мотора с газов инжекцион за около 2500 лв и се замислих.Покарах я,поогледах я и ми хареса колицата,обаче ми направи впечатление едно непрекъснато чукане при работа на мотора,а и като че ли обтяжната шайба на пистовия ремък има някакъв страничен ход.Направих едно клипче и ако знаете от какво е това чукане(чува се откъм дюзите на инжекциона,да не би да е от тях:

 

http://vbox7.com/play:e33af8aefc

 

Иначе здрави ли са тези мотори,правят ли някакви скъпоструващи проблеми?Колата има и оригинален климатроник,там има ли някакви драми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не щрака ли така от инжекциона ? Един приятел си сложи газов инжекцион и почна да щрака по същия начин ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от дюзите е да,нема ко да му правиш на тоя матор,понякога сиия датчик се преебава,аз имам същия и е доста здрав и баща ми е с същия мотор и само си кара,лесен за поддръжка и слуша ако я слушаш и ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и някакво омасляване покрай капака на клапаните,което стига до кората под двигателя..дали има гарнитура на капака за смяна или е нещо по-сериозно? АБК имат ли течове на масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И вземи накарай продавача да монтира заводското стъпково моторче на тая кола,щото с това от ACE мотор ще се видиш в приключение.Не е лошо да понаснимаш по-подробно колата ,за може да ти кажем това-онова за нея преди покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И вземи накарай продавача да монтира заводското стъпково моторче на тая кола,щото с това от ACE мотор ще се видиш в приключение.Не е лошо да понаснимаш по-подробно колата ,за може да ти кажем това-онова за нея преди покупката!

тва е абк колега не аце матор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва е абк колега ...............

Аз много добре знам какъв е мотора/все пак го имам в моята кола/,но казвам на колегата,че няма заводско АБК с такъв стъпков мотор.Просто са му праснали такова от АЦЕ мотор/буксите съвпадат,но не са взаимозаменяеми/,а защо са го направили си знаят само те.Иначе,колата по снимките изглежда много добре-"германка" е,с последния салон и двата Airbag-а,има фабричен климатроник,пълен ауточек с термометър,подгрев на седалките,изправен дневен километраж,че и телефон.Дано не са скапали дебитомера и бензиновия инжекцион  да работи добре!

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес пак отидохме на оглед с мой познат автомонтьор,който установи,че е имало удар отпред вляво( ако не ми беше показал кривините нямаше никога да забележа),съединителят е тръгнал(не знам как онзи ден не съм го усетил).Продавачът нямаше представа защо стъпковото моторче не е оригиналното.Всички водни съединения са за смяна.Проблем в ляв халоген-след смяна на 2 крушки продължава да не свети.Необходима центровка на газовия инжекцион,защото на газ горката не може да откине-за сравнение ходихме с комбито на автомонтьора с мотор АБТ,което в сравнение с въпросното АБК върви направо на самолет,което не ми се струва нормално.Даже пасажерската врата е разхлопана,гумите пълен галош.Общо взето доста забележки излязоха и му казах,че при предстоящите ремонти за около 500-600 лв повече от 2000 лв не мога да му дам и сделката отпадна.Търсенето продължава

Редактирано от ted
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...