Jump to content

Тампони заден мост Ауди а3 1.6


ros81

Recommended Posts

Привет колеги.Предстой ми смяна на въпросните тампони.Може ли да ме ориентирате горе-долу какви пари отиват за труд.На няколко места питам и ми казват от 80 до 100лв.на страна.Знам, че е трудоемък ремонта, просто искам да си сверя часовника както се казва.Мисля да взема тампони на Lemforder, но приемам съвети и за друга марка.Предварително Благодаря! 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен като сменях моите тампони бяха около 70 лв. Lemforder.Има 2 размера на тампоните 69 и 71 мм. провери на колата с кои си.За труд не мога да кажа колко вземат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих в Етката там не дават колко милиметра са.Ще трябва да ги премера тези които са на колата.Иначе 80 лева и за двата е на половината на това, което ми искат.Явно ще трябва да търся друг сервиз.А дали  си спомняте на оригиналните тампони кожуха какъв е?Алуминиев или пластмаса.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей, на мен ми смениха за 50лв в Монтана преди 2години.Минал съм 50 000км и гледам още си държат,купени за от ауто плюс :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.50 лв за труд е доста добре, даже ми се вижда малко предвид че старите танпони излизат трудно.Аз още не съм ги сменил.Мисля да се обърна към някой от форумните майстори.Поздрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за труд не повече от 60 лв моите ги смениха преди месец и са с пласмасен корпус и ушшшш са подсилени но все пак е купено от бг  :hilezh: иначе са феби... успех  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размерите са два - 69 и 71 мм, както е писано по-горе. 69 мм са тампоните с метален корпус, 71 мм са тези с пластмасов, и двата вида вършат еднаква работа и са с еднаква усилка и стават на всяка А3-ка и голф 4-ка(без тези, които са 4х4, те са на отделен заден мост и щанги). Нали не мислите че от VW са направили различни задни мостове за тези коли с различен диаметър за монтиране на тампоните?

п.п. Купувайте си хубави тампони- Lemforder, или Febi, фебито все още има пакетаж на оригинални, лесно се познават като го вземеш в ръката си.

Редактирано от mitko85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте колеги и на мен ми предстои смяна на тампони.. Та се чудя, дали не бих могъл да ги сменя сам? Истина ли е това, че целия мост трябва да падне на земята? Ако някой го е правил дали би могъл да даде малко повече инфо :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти трябва много здрава скоба и дорници за да можеш сам да го направиш.Става и без да се сваля целия мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоба от тези с 3-те крака ли? Какво са дорници? Дали би могъл да обясниш точната последователност на действия? Ще ти бъда много благодарен!

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значени дали ще е с 2 или 3 крака,важно е да е голяма и здрава защото усилието е голямо.http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=18117

В тази тема е описано как става,но вече ги няма снимките.Там колегата използва скобата и за да извади тампоните,а аз го измислих по друг начин.Една бормашина със свредло 8 примерно и се започва здраво пробиване в гумата на тампона докато се разруши и можеш да извадиш средната втулка.След това се прокарва през тампона лист от ножовка и се зарязва на 2 места и се маха парчето и вадиш външната черупка от моста.Виждам че си от Варна ако искаш може да се чуем или видим и ще ти обясня кое как става.

Редактирано от koko76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за информацията, колега! Утре предполагам ще опитам с 1 приятел да го направим. Ако не успеем като се прибера във Варна ще ти пиша лично да се разберем кога си свободен да обясниш :) 

П.с.-Ако си желаещ между другото гледах във фейсбук, че в неделя има сбирка на Ауди от 16:00 на паркинга на Метро :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koko76. благодаря за предложението за помощ колега! Преди 2 дни разглобихме колата, пуснахме моста и какво да видим... тампоните идеални, няма закъсано, няма да е смачкан тампона... Просто грешката е била в майстора :( Добре, че реших да ги сменим с 1 приятел, че иначе щяха да ми свалят хубавите тампони и да ми вземат парите ей така.... 

Редактирано от venkYYY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 06/03/2016 at 15:07, koko76 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Вероятно просто, за да си вземе парите за труд, евентуално и чисто новите тампони които си бях купил... Просто съм без коментар.. Само дето имам едно леко скърцане отзад, но ме съмнява, че е от тампоните който е на пружините отгоре, тях знам как да ги сменя. В неделя мисля да проверя и ако има нужда да сменям. 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са разбити тампоните има блъскане на метал,все пак зависи до каква степен са разбити де.Провери тампоните който са долу на амортисьорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, koko76 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Окачването е купено чисто ново през лятото на 2015 г.... малко ме съмнява толкова бързо да са сдали багажа.  Все пак ще ги погледна да видя за какво иде реч

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...