Jump to content

312мм дискове!!! Помощ:)


Recommended Posts

Надявам се да съм в правилния подраздел, ако не съм моля да ми преместят темата!
Колеги трябва ми 1 диск/може стар,крив и тн./ за проба,само да го наложа да видя дали ще ми свърши работа. Няма да бъде увреден изобщо. Закъсал съм го със мойте спирачки- 305ммх28мм 4-бутално брембо. Този диск го няма никъде, освен варианта за 700 лв. за двата с доставката от Англия. Има и някви Кинтекс , които са 100 паунда комплекта и много ме съмняват да стават за нещо. Взех от Пежо но офсета е различен и не става banghead.gif Благодаря предварително drinkingcheers.gif


 

icon_post_report.gif icon_post_delete.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кое 4 бутално брембо си точно? Дай парт номер на спирачните апарати ако го знаеш за да се опитаме да ти помогнем!

 

Нямам,но ще го изровя от нета,че колата сега в сервиза. Води се Брембо Джуниър,слага се на доста коли заводско(както и при мен), но дисковете са различни офсети и с разл бр. дупки. Ето снимка:

025475288.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти нищо не виждам от тази снимка, но ми се струва, че си с апарати подобни на тези при Porsche 986 Boxster (97-04)  защото те са в този диапазон дискове. Номерата трябва да са 986 351 421 - преден ляв и 986 351 422 - преден десен!

Убеден ли си, че тези 305мм са на 28мм? Да не са на 25мм случайно? 

Тези ли са:

8555863660_6006fc5941.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tsvetkov83, доколкото знам Жуниорите(4 буталното брембо което се слага на Сеат Купра) са доста по-малко от Кокстеровеите спирачки които си показал. Друг е въпросът, защо са на толкова малки дискове, всичките Жуниори които съм гледал до сега, бяха на 312 или 320мм ротори.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От неговата снимка немога да преценя реално, затова и изказах предположение. Всъщност моята снимка малко лъже в размера, изглеждат твъде големи, а не са! Brembo от Boxster (non-s) поема максимален диск 312х25 също, а оригинално се ползва на 298х24. 

 

Сега ако колегата с Купрата благоволи да каже к'ва е хавата, най-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши Brembo Junior в гуглето и гледай китовете, които не са GT. Ще видиш, че са сравнително малки като апарати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калояне, да не се познаваме, та да не ме питаш... Ма пиши де-пиши!

Краси ти ли си бе момче :) Купрата е при Пафката и едвам му взех брадвата, за да не я разсече  :hilezh:  Извинявам се колеги, просто нямах време да вляза и да пиша. Значи дисковете 100% 305ммх28мм 4х100. Има лесно- 700 лв.за обикновени и 800 за нарязани от един англичанин за двата диска. В момента обаче съм тръгнал да позасилвам и финансите са кът. Пробвахме дискове от 406 купе,но се оказа,че офсета е малък и не стават. Сега ще пробваме от Фиат Купе, като офсета е малко по голям, но трябва да се види дали не може един 5мм фланец с втулка за централния и да го излъжем. Иначе апарата е този първия,а до него е на Поршето:

032545541.jpg?r=0

 

 

Идеята беше да пробвам 312мм, нищо че са по тънки! Дисковете са взимани 2 пъти на стругар и в момента са си 25мм, накладките също са към края,но въпреки това колата спираше яко,но сега са толкова криви,че не се кара :wall:  Стискам палци фиатските да станат,ако не ще слагам обикновени апарати временно. В нета видях,че главините е като на голф 2 16в ГТИ и ориентирайки се по дисковете, офсета трябва да е някъде 35-39мм. Утре след работа мисля да отида и да мерна,че чак ми е любопитно.Абе изнервих се яко......

П.С. Краси, ако се отбиеш измери го тоя офсет деаа..... му :flipoff:

Редактирано от neron4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е дано излъжете Фиатските щом е така! 

 

п.с. Тези вторите апарати от 993/996/997 са доста по-големи от тези на 986 между другото но както и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е дано излъжете Фиатските щом е така! 

 

п.с. Тези вторите апарати от 993/996/997 са доста по-големи от тези на 986 между другото но както и да е.

Може и да са тия отдолу С дето се водят. Ама няма значение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В краен случай ще изпаднеш в моята ситуация и ще трябва да мислиш за изработване на дискове по поръчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на ходещата енциклопедия neon проблема е на път да се реши, но като стане ще пиша подробно. Хубавото е,че апаратите се оказаха  с планка и може да се преправят за различни дискове, което остава като краен вариант :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...