Jump to content

Забавено изгасване на плафона Audi 90


Edi Mladenov

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Днес реших да си направя " Плавно гасене на плафона "
Необходими са : 4 Кондензатора - 16V - 2200 Фарада ( може и повече фаради зависимост от лампата в плафона )
Поялник , тинол , и скоч а който желае може да пригоди всичко това в кутийка от реле.
Кондензаторите се свързват паралено -  (+ + ) (- - )
При мен  е платка с 16 SMD Диода ! Със нажажаема жичка трябват по яки кондензатори интеграл и тем подобни това е най- простият начин. Снимките са от интернет защото нямах време да снимам . Сега плафона гасне за около 11-15 секунди като на 15 та секунда всичко живо е огаснало и е в покой . Устроиството се свързва към плафона. o5kd.jpg0cv1.jpgн!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега правил ли е на 80/90/100- При отключване/ заключване с алармата да светка плафона в купето ?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За електронеграмотен :nixweiss: като мен,паралелно значи четерите минуса се свързват заедно и плюсовете по същия начин ,така ли?Как става самото свързване на плафона?  :steinigung:

Редактирано от Pacidi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам четох в рено форума небяха дадени параметри, но за по добре е да се сложат 25 волтови кондензатори , защото пик енергията на тока стига до 14 волта при работещ двигател и да не се презаредят кондензаторите при дълго отваряне на вратата . Нека по опитни колеги да споделят мнения :)



xx.gif
Re: LED плавнозагасящи се плафони
« Отговор #43 -: 25 март 2011, 05:42 »
Практически може и само с кондензатор, но да се сложи към бутоните на вратите, последователно на кондензатора малък резистор, който да ги пази при зареждането на кондензатора.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е готина ,но в този случай само изгасването на плафона става бавно а включването е моментално. На А3-ки съм виждал плафоните се включват и изключват плавно ,но за това трябва фазов регулатор. Ще е много готино ако някой даде схемата :blush: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...