Jump to content

Дигитален ТВ Тунер


Medic

Recommended Posts

Здравейте,

 

Някои да знае за някакво решение на проблема с липсата на дигитален тунер за TVто, но който да е без селско/китайско дистанционно ?!

 

 

Ако и предложенията не са от по $600 ще е направо супер

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
  • 1 month later...

Някой имал ли е взимане даване с тоя Set Top Box от линка горе, че реших да си направя подарък, а нещо май тая джаджа не е пусната да се продава без причина или иначе казано - за сега не тръгва. Номера на устройството е 4F0 919 142 и почти не намирам информация в нета.

Продавачът твърди, че устройството е било вързано и управялвано директно през MMI на канал TV (не AV1 или AV2) и въобще не му се е налагало да използва дистанционното, което на мен не ми е ясно как точно ще се случи, при положение, че окабеляването е само за антени и видео/аудио сигнал. Дистанционното пък изобщо няма IR по него и също не стоплям как бачка. Изглежда, че това е най-обикновен цифров декодер, който се управялва само с дистанционно като стандартен видео източник за AV1/2. Обаче...

 

Следвал съм схемата на пиновете от тaзи тема: https://www.audiworld.com/forums/a8-s8-d3-platform-discussion-60/external-av-source-1-2-mmi-2834685/
Първо пробвах да го вържа на PIN 4, 5, 6, 7, 8 (това сега Hybrid-Tuner ли се води или не?!) без успех, а после го вързах на AV2, когато на дисплея се появи съобщение на немски за липса на сигнал. Дистанционното с чисто нови батерии - също не ебава. Окабеляването на антените не може да се обърка и всичко си влиза на мястото, като буксите на антените се откачат и сигналът се отклонява от аналоговия тунер през цифровия и от там към аналоговия. Неще и неще... Някакво кодиране през VCDS?

PIN-configuration:
[PIN 09 – Shield Audio left/right] [PIN 15 – Shield Audio left/right 2]
[PIN 10 – Audio signal white, left] [PIN 16 – Audio signal white, left 2]
[PIN 11 – Audio signal red, right] [PIN 17 – Audio signal red, right 2]
[PIN 12 – Video signal gelb] [PIN 18 – Video signal 2]
[PIN 13 - Video/ Shield ] [PIN 19 – Video/ Shield]
Video output (only for Hybrid-Tuner):
PIN 4 – Video Shield
PIN 5 – Video signal
PIN 6 – Audio Shield
PIN 7 – Audio left
PIN 8 – Audio right

Някакви идеи дали тая реликва ще ми влезе в употреба?

Редактирано от lz1kka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...