Jump to content

Спирачни дискове и апарати


krumi87

Recommended Posts

Здравейте,  колеги!

 Знае ли някой могат ли да се монтират дискове и апарати от А6 Ц5 2.5ТДИ 150к.с. на моята А6 Ц4 2.5ТДИ ААТ?

Преди 4-5 месеца подмених накладките, но след това се изкривиха дисковете, който са плътни, колата е с Чип и ми се налага да спирам по интензивно :nixweiss: .

Иска ми се да сложа винтилирани предни дискове и съответно други апарати и ми попаднаха на изгодна цена втора употреба от Ц5 ТДИ.

 

Ползвах търсачката но не намерих информация, там видях че стават от А6 Ц4 2.8 бензин, но такива не мога да намеря.

Благодаря предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните на A6 C4 не са ли почти всички 280 или 288mm вентилирани?

Моята е А6 С4 2.5 ТДИ ААТ 116к.с. 1995г. производство и е с плътни дискове, които при мойто каране и след чипа не издържаха :nixweiss: .

Аз съм сложил спирачни апарати от А6 С5 на С4 и стават без проблем.

Колега по юзера ти съдя че караш S6, при мен може да е различно, например макверсона и следователно да не могат да станат апаратите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,апаратите са на С4 2.0 16V,АСЕ 94г.Като преди това и моите дискове си бяха плътни като твоите.Купих дискове 328мм и се наложи да сменя и апаратите.

На  S6 са ми оригиналните апарати.

Редактирано от Gal.Stav.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет от мен.Купи си читави дискове и наскладки, за да нямаш проблеми :wall: !!Иначе можеш да вземеш апарати от А6 Ц4 с поголям мотор или от АЕЛ ,които са с винтелирани дискове.

Редактирано от PAVEL MARINOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, вече съм със спирачни дискове и апарати от А6 Ц5. Трябваше да се подменят и спирачните маркучи, старите са с 3 см по-къси. Оказа се, че старите дискове не са изкривени, поради корозия не са допирали правилно накладките и е създавало илюзия за изкривяване. Трябвало им е само престъргване, като нови са. Ако някой има интерес, може да пише на лично. Имам 2 броя дискове със спирачни апарати и маркучи и накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...