Jump to content

Гумички за термостат


Recommended Posts

Купих си нов термостат за 11 лв. за Б4 ТДИ 93 и го смених но в кутийката имаше две гумички аз обаче не намерих място за по малката някой знае ли каде се слага и защо са две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си нов термостат за 11 лв. за Б4 ТДИ 93 и го смених но в кутийката имаше две гумички аз обаче не намерих място за по малката някой знае ли каде се слага и защо са две.

и аз го смених но в моя имаше 4 гумички и 1 гарнитура. Не сьм сигурен но маи стават и за ГОЛФ и затова има и др. упльтнители аз сложих 2 гумички и другите нешта ги изхвьрлих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и сега каква температура ви държи колата?или защо ги сменихте тия термостати,щото и на мен ми се струва,че моя е за смяна ама се ослушвам още,трудно вдига 90градуса и като пипна и двата маркуча са с еднаква топлина и ще ви помоля да ми кажете една читава марка и горе-доле цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си нов термостат за 11 лв. за Б4 ТДИ 93 и го смених но в кутийката имаше две гумички аз обаче не намерих място за по малката някой знае ли каде се слага и защо са две.

Термостатите стават за различни модели двигатели и не е нужно да използваш всичко в комплекта.

Добра марка е Wahler , стандартно за нашия климат 87 грд.

Редактирано от L&R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а марка някаква и цена

Марката е BEHR(само WAHLER май е по-марков) ,16лв от АУТО+, продава се в комплект с 2 гумени пръстена и 1 гарнитура - само 1 от г.пръстени е за термостата другите са за други модели коли.

Смених го защото на селско ми държеше 70'С, а по светофарите в града отиваше до 100'С :rotcol: . Като го смених стрелката заспа на 88-89'С при всякакво каране(както и трябва да бъде) и пуска вентилаторите на 92-94'С.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя термостат незнам каква марка е забравих но пише на него Германия.Сега ми се пооправи температурата но пак не е както трябва показва по студено и затова ходих на стенд закачика кабеляци навсякъде и ми казаха че колата показва в момвнта 80 градуса на компютъра даже сам го видях а стрелката беше забила на 50-60 това означава че или стрелката лъже или датчика но компютъра показва че датчика е наред.Извода е слабото място на ауди са тез стрелки като и на бензиномера и там ме лъже стрелката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес си купих WAHLER,но вътре имаше само един О-образен гумен пръстен,това ли влиза в комплекта,..........

Редактирано от mitro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои марки и дори конкретни модели термостати, от една марка, пристигат с няколко О-пръстена. Не се вживявайте чак толкова, а вижте каква гумичка сваляте заедно със стария термостат и слагайте от комплекта тази, която ще свърши работа. Понякога дори няма гумичка в комплекта... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...