Jump to content

Питане за разход и компютър


svilen simeonov12

Recommended Posts

Имам колата от 1,5 години и винаги средния разход който ми показва е около 2 литра на 100 км по малко от това което харчи,това на какво може да се дължи ?

Борд компютъра ми показва-среден разход,моментен разход,средна скорост,време-можели да се добави - показване на изминати километри от стартиране на колата,както е на пример Ауди А3 2008 година.Колата ми е Ауди А6 2006 година 233 коня 3.0 TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е да се каже каква е причината, може и ако колата е с ДПФ и от него да идва част от отклонението, но два литра разлика са си много. От дюзи или размер гуми едва ли. Резервоара си му е указано, че е 80л, а не 70.Друго малко вероятно за което се сещам е  евентуално датчик за количеството на горивото, теч, лъжебензиностанция.

 

Може обаче да се направи корекция на теоретичния разход с VCDS, за да се доближи максимално до реалния чрез адаптация в 17 Instrument cluster, (но едва ли ще се мръдне с повече от литър):

 

This regulates evaluation of the consumption signal in % , which is preset by coding (default: 100% consumption = adaption value 100), and thereby corrects the readout on the on-board computer. Valid values are 85% - 115%. The consumption signal transmitted by the engine is modified by the preset value. In this way, deviations from the actual consumption can be corrected. The correction influences the momentary consumption, average consumption, range and tank indication in the reserve zone.
 
Example: Adaption 110 = increase in consumption by 10%.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също е възможно автомобила ти да е с Евро5 дюзи, за сработването на който е нужно донастройване на помпата.

Друга вероятност е ако автомобила ти върви много да е чипосан, от което също се получават разминавания в разхода по борд и по колонка.

2006та трябва да е в края за да си с ASB двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом питаш как се прави лог по-добре виж някой с ваг ком.

Но преди това кажи дали ти засича стартера при топъл старт и/или пуши колата на празен ход.

Тогава със сигурност разликата ще идва от пикаещи дюзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колата нямам никакви проблеми,но ме дразни ,че това което показва като среден разход не е това което харчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 20.02.2014 г. at 12:24, baba написа:

Също е възможно автомобила ти да е с Евро5 дюзи, за сработването на който е нужно донастройване на помпата.

Друга вероятност е ако автомобила ти върви много да е чипосан, от което също се получават разминавания в разхода по борд и по колонка.

2006та трябва да е в края за да си с ASB двигател.

Здравейте, Баба да попитам как по-точно трябва да се донастрои помпата, за да сработят дюзите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че и ти си с АСБ. А дали има оригинален такъв софт? Тези, които наблюдавам (асб мотор а4, а6 и а8), и се занимавам с тях са с оригиналния от завода .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...