Jump to content

Теч на гориво 3.0 TDI


Auto_Tex

Recommended Posts

Здраейте колеги.

Днес както си карам колата взе да тресе от кутията,вибрация в полуоските все едно има разбито вътрешно каре,като в същия момент не вдига обороти при подаване на газ.Спрях на място работата на мотора Ок,потеглих и бавно към вкъщи,докато си карам взе да мирише на нафна,като в същото време ми изчезна и хидравликата,волана взе да насича.Докато се прибирам подадох повече газ и отново тресене и мотора друдно вдига обороти.Спирам и какво да видя зад мен пътека от нафта,а под колата стана локва,отварям капака и виждам че от едната дюза тече като лейка.

При работа на място волана си се оправи,прибрах е закачих е нищо не  е записала,нищо и не изписа на борда като авария,някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и възможно ли е това тресене и волана да някакъв вид авариен режим а тресенето да от това че има недостиг на гориво и мотора да бърка кутията.

За подобен теч някой нещо да ме насочи.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще стане ясно каква е причината.Възможно ли е от маркучетата за излишната нафта,или дюзата да е запушена и да връща гориво.

Дано да е нещо дребно-маркуч или О-пръстен,за хидвавликата е възможно нафта да го е омазнила и да приплъзва,теча е голям и като се завихри от перката евентуално може и до ремъка да стигне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има въздух във хидравликата като навива волана може целия двигател да подскача все едно иска да излиза от коша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че всичко се случи наведнъж,нямам логично обяснение как всичко в тази кола може да се бъгне изведнъж.

Проблема в волана го няма когато колата работи на място докато тече около или дюзата,тресене има при подаване на газ/ускорение в кутията или полуоските,според мен всичко идва от теча на нафта,мотора бърка кутията.

Утре ще разберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема излезна от маркуча за излишното гориво и по точно от пластмасовата букса/бърза връзка която се закопчава в дюзата за излишното.

Беше счупена и закрепена,чудя се как не е излезнала до сега.Продава се комплект 6-те със маркучите и клапана.

Ето оригинален номер 059130218H,поръчал съм го Цена 354лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...