Jump to content

Спешно! Проблем с предната врата


pepo07

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с шофьорската врата. Трудно се затваря до втория зъб (затворена в крайно положение), трябва да се натисне със сила. Когато е заключена колата  при тряскането на  багажника  вратата се отваря от налягането. На някого дали му се е случвал този проблем със отварянето на вратата от налягането или да има идея как да го разреша.

П.П. Не ми е проблем, че се затвяря трудно, дайте ми идея как да се оправя това, че се отваря много лесно.Пробвах с разместване на ухото на ключалката отстрана на купето, но няма никакъв резултат.

Мерси предварително:  :razz:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Реглаж от някой, който разбира.

2)Ако 1) не проработи, евентуален ремонт на бравата(ако е възможен).

3)Ако 2) не стане, смяна бравата. Желателно да я свалиш от цяла кола в морга, т.е. да я пробваш как затваря на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз пък имам друг проблем с вратата ,ключалката с ключа не иска да се отключва когато е изключен акумулатора когато е включен няма проблем централното работи. Неще само лявата врата другите се отключват без проблем и с откачен акумулатор.Как се сваля тази брава нямам идея. Моля помогнете благодаря предваритено

Редактирано от lpoik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам по принцип че не работи бравата.ако имате идея как се разглобява бравата не че нещо ми пречи но искам да си я оправя.Ако нещо се прецака централното как ще се отвори

Редактирано от lpoik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се сваля бравата. Сваляш кората и ще видиш едно лостче, което се задвижва от патрона. Лостчето влиза на едни пластмасови втулки. Погледни дали не е излезнало. Няма от какво друго да е.

 

Иначе казано, вакуума на централното и патрона задвижват бравата по два коренно различни начина.

 

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега благодаря ти все пак за схемата но като свалих кората неможах да видя нищо подобно както е на схемата вижда се само лоста които е на бутона за заключване отвътре.огледах подробно и останових че трябва да се свали цялата рама където държи стаклото за да мога да стигна до бравата има също и една пласмаса която покрива бравата и нищо не се вижда. извиняваи за правописа не съм много по писането.http://www.motorstown.com/images/audi-a3-1.8-02.jpg  Този модел е колата  

1.8 20V (125 Hp) Редактирано от lpoik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за 8L става дума. Маркираш 4те болта, отвинтваш ги и махаш рамката. Иначе има една черна ламарина (част от рамката), която пречи да бръкнеш. Пластмаса не си спомням да има... поне не такава, която скрива лостчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да тази ламаринена час също пречи но пласмасата покрива птроника и не се вижда тази част от схемата където ми изпрати .но пак трябва да се свали цялата рама с стъклото . аз видях горе долу как се сваля но ако имаш нещо на схема ще съм ти много благодарен. Значи от тази пластмаса изобщо не се вижда тази част от  схемата само се вижда лоста за бутона където се заключва вратата

Редактирано от lpoik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбрах как се сваля стъклото но дори да го сваля нищо неправя тази ламарина до бравата си остава и пре4и ,пластмасата също отпред като отвия двата болта бравата не мърда се едно не съм ги отвил ,незнам как е ама и така не е ,неможе да се бърка от никаде,как можаха да го измислят да разглобиш цялата врата заради едно лост4е ,Все пак благодаря за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само махаш рамката (тази със стъклото) и всичко се вижда и можеш да бъркаш, самото стъкло не го сваляш от рамката. Бравата също няма нужда да я демонтираш. :)

Редактирано от ralenekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега раленеков разгледах снимките на вратата зна4и въпросната пластмаса се вижда тя малко над жилото където се отваря вратата отвътре вижда се и лоста за заклу4ване на вратата отвътре .не съм по4нал да разглобявам още умувам дали  ще центровам стъклото кото го сваля.благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...