Jump to content

Висок клас тонколони?


alkoxol

Recommended Posts

Бихте ли ми препоръчали висок клас тонколони (13см, предни врати) за ауди а3 8л 5врати.

Редактирано от alkoxol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 105
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Изобщо не разбирам, не намирам разлика м/у коаксиални и компонентни и затова се допитвам до вас. Имам две 3лентови елипси на кората (hertz dcx 690, така закупих колата). Идеята ми е да не слагам бас каса, а да сложа 4 колони във 4те врати. Предните врати един вид, задните друг предполагам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си сложи хубави двукомпонентни колони(Pioneer,Alpine,Hertz),около 120-160 лв,иди някъде да ти ги монтират за още 30-40 и колата ще свирне уникално. Само не виждам смисъл от колони на задните врати след като имаш елипси? Ако мислиш да ги махаш-да,но в противен случай ще стане какафония :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като са сложени и кората е изрязана не виждам смисъл да ги махам (по скоро заменя след време с нещо по качествено). Ако няма смисъл да слагам на задните врати още по-добре. Ще дам повече пари за предните колони. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Най-добре си сложи хубави двукомпонентни колони(Pioneer,Alpine,Hertz),около 120-160 лв,иди някъде да ти ги монтират за още 30-40 и колата ще свирне уникално. 

 

 

Мдаа и аз съм на това мнение. Предните фабричните говорители сдават багажа при мен.

Отзад в корите от двете страни на задната седалка съм с hertz 165мм , и понеже съм доволен от тях смятам да сложа ей такива hertz-ове  в предните врати. 

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре си се ориентирал към тези Херцове за предна линия.
Добър вариант е предната от "двукомпонентна система" от 13- ки (с преходни фланци), а задната от 17- ки.
На тройката монтирах оригинални за задна линия, защото нямаше и цялото озвучаване е съставено от оригиналните говорители (задоволително е за човек, който няма претенции).
На четворката са все още оригиналните, но звука не е никак лош (системата е от активни говорители). При ъпдейт ще заменя предните с 13- ки (двукомпонентни), както и задните с подходящи (Focal, DLS, Ground Zero или Herz).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Защо няма смисъл от колони във задните врати? Например 2 мидбаса, а на предните някакви компонентни?

 

Да попитам, коаксиалните не са ли по-добре от двукомпонентните защото гледам двукомпонентните имат някакви пищялки, които се слагат по вратите, а коаксиалните мисля, че пищялката е на самата колона? Така ли е или бъркам нещо?

Редактирано от alkoxol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи нямо смисъл първо защото съм чувал,че не се поручава добър звук и второ защото аз отзад съм с елипси Pioneer ,които свирят страхотно и няма смисъл от други т.е. няма смисъл да се дават още пари.Отпред съм с двукомпонентни Alpine като средите са на вратите,а пищялките са на таблото. Това е смисъла от тях(пищялките)-да са на нивото на ушите ти (д/г) ,а баса и мидбаса да са ти в краката. Мога да кажа,че звука е перфектен както от страна на бас така и от страна на високи и среди.

За мен двукомпонентната система е най-дорото,което може да се сложи в кола,а на второ място са хубави елипси :-)

ПП: аз ти давам мнение от лични наблюдения. Ако мислиш,че има смисъл от още колони-слагай,пък ако не стане добпе ще ги махнеш..

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk 2

Редактирано от borki4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А как се слагат пищялките на таблото, вратите или където реша? Лесно ли се монтират? Правят ли се дупки? Грозно ли стои? Това ме притеснява.

http://aval-bg.com/products/product_id/1621/category_id/6/Alpine+SPR-50 

http://aval-bg.com/products/product_id/320/category_id/6/Pioneer+TS-E130CI

http://aval-bg.com/products/product_id/148/category_id/6/Hertz+HSK+130

 

Първия линк пише по чист звук, втория по ниски честоти, третия те омайва иди разбери кое е по-убаво..

 

Препоръчайте нещо (със линк) около 200 лева. Ако може да бъде по близко до 200 и по далеч от 300 :D

Редактирано от alkoxol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1656381_10201614177978824_1910624557_n.j

 

Дупки се правят,но ако ти ги направи някой който разбира всичко си идва на мястото :) В далечината на таблото може да видиш пищялката,по-добра снимка на пищялките не съм правил.Детайла на вратата е изцяло нов,а зад самата колона има парче изолация за да не се получава резонанс и дрънчене.

1508169_10201825546542906_1600194705_n.j

На всички дупки и процепи има парчета изолация и по този начин се получава обем,в който колоната свири.Ако ги няма (знам от личен опит) е пълен х*й (sorry за израза).

Моите колони предните бяха 130лв,а задните 119,така че не мога да ти дам пример за колони около 200лв,но не знам колко по-добре биха могли да свирят от моите  :nixweiss:

 

 ПП: Pioneer-a свири по-добре от Alpine-a,а е по-евтин с 10-тина лева,което ме навежда на мисълта,че Pioneer дават по-добро качество аз по-ниска цена :)

Редактирано от borki4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси и някой, който да ти ги избере. Така не се прави - "какви колонки за 200лв да сложа".

Аудио системата е съвкупност от различни компоненти, като най-добър резултат се получава, когато те са балансирани. Т.е. и най-скъпите говорители да сложиш, ако нямаш добър източник, усилвател и най-вече акустично оформление - парите са дадени на вятъра.

Аз бих вдигнал леко бюджета, за да включа и един усилвател втора употреба - дву или три канален, за евентуален ъпгрейд с малък суб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да си търся някой, който разбира да ми ги сложи. :)

 

От Пловдив съм, ако познавате някого. :)

Предполагам и сам ще се справиш с заменката на оригиналните.

Свален на корите,  демонтаж на оригиналните говорители, монтаж на фланците и на новите. При желание може и леко изолиране (както е показал колегата).

В зависимост, както търсиш като краен резултат е и избора на компонентите (говорителите).

До около 200 лева съм ти дал пример.

Над тази цена ще е нужен и допълнителен усилвател, защото ще са безмислени качественни говорители, които не се захранват достатъчно (а и от качествено изходно устройство).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да си търся някой, който разбира да ми ги сложи. :)

 

От Пловдив съм, ако познавате някого. :)

 

Ако наистина те притеснява монтажа може да се разходиш до Пазарджик и да посетиш монтажния център на Авал.

Обаче и аз съм на мение, че може и сам да се справиш освен ако нямаш фобия от отвертки и клещи :D

 

Изолацията е почти задулжителна, Усилвател също е много добра идея стига плеъра да има необходимите изходи иначе инвестицията става прекалено голяма. Комбинацията Hertz ESK 130 отпред и ESK 165L отзад на 4 канален усилвател ще запее много прилично и даже може да минеш без субуфер.

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плеъра ми е адски стар pioneer (съмнявам се да има изводи), днес ме посъветваха тъй като искам любителска музика, а не професионална да си взема две двукомпонентни pioneer като тези: http://aval-bg.com/products/product_id/304/category_id/6/Pioneer+TS-A132Ci

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е много стар плеъра задължително си задели пари за нов,защото той е доста важна част от озвучението.

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто искай някой да ти направи цялостна концепция.

Ако тръгнеш да опитваш компоненти от сайтовете рискуваш или да налееш много пари за опити или просто да пропилееш едни пари и да не получиш нищо за тях.

Прегледай и аудио раздела на тунинг.бг, може да намериш нещо интересно втора употреба. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще имам нужда от повечко пари явно..  :wall:  :hilezh:

oтиваш при Вальо на ул. Железарска/в началото на капана от лявата страна/ и той ше ти измисли нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...