Jump to content

Bloow off клапан


mitaka9403

Recommended Posts

 Здравейте колеги искам да попитам може ли турбината да се направи да съска при привключване на скоростите по друг начин освен Bloow off клапан.Защото до колкото знам той доста натоварва турбото и не е добър вариант.
Колата е Audi A3 1.8T. 150к.с. AGU -мотор.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом толкова натоварва тоя blow off направо махай и оригиналния, с който си в момента, че да не хване да си замине турбинката...  :steinigung:

Прегледай някоя и друга тема и ще ти стане ясно що е то blow off и има ли почва туй нещо у нас  :verweis:

 

На въпроса ти - за да съска турбината си вземи двубутален blow off за да нямаш проблеми с изгасване на колата по време на движение и други подобни. В момента сегашния ти blow off също разтоварва налягането, което прави турбината, но не го чуваш, защото е рециркулационен и връща изпуснатия въздух обратно в системата. И ако нямаш чип и караш на стоковото налягане от 0.6 бара не очаквай някакви чудеса и звук като по филмите, че ще останеш разочарован от крайния резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата за да попитам този BOV - http://www.ebay.com/itm/NEW-HKS-UNIVERSAL-SSQV-IV-4-BLOW-OFF-4-VALVE-BOV-IV-4-/260897369603 дали е съвместим с Audi A3 8L 150к.с. (скоро ~194к.с.)? Коментара ми, за да не е оф топик ще кажа, че поне на мен само с blow-off клапан ми е известно, че "съска" самата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата за да попитам този BOV - http://www.ebay.com/itm/NEW-HKS-UNIVERSAL-SSQV-IV-4-BLOW-OFF-4-VALVE-BOV-IV-4-/260897369603 дали е съвместим с Audi A3 8L 150к.с. (скоро ~194к.с.)? Коментара ми, за да не е оф топик ще кажа, че поне на мен само с blow-off клапан ми е известно, че "съска" самата кола.

Прочетох достатъчно много теми (включително и в чичо гугъл) и никъде аджеба няма яснота по моя въпрос? Моля колеги, помагайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Клапана колега можеш да сложиш всякакъв по принцип винаги можеш да направиш силиконова връзка да го сложиш пак ще си работи нормално ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...