Jump to content

Какво трябва да знам, ако искам да си сменя салона в колата?


Wengen

Recommended Posts

Здравейте!

 

Можете ли да ми дадете съвет, искам да си сменя плюшения салон в ауди А8, 98 година с кожен! Намерил съм си кожен салон, какво обаче трябва да гледам, трудна ли е смяната, как се сменят коланите примерно, и как се връзват седалките така, че да работи всичко по тях? И накрая има ли между вас човек, който се наема да направи тази смяна или пък да знаете къде могат да ми я направят, сервиз, човек? Става дума за София.

 

Благодаря, 

Весели празници!

Редактирано от Wengen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - Честит празник !

 

И сега по темата (с риск да прозвуча като дървен философ), ако искаш съвет за това дали и как да смениш салона, ще трябва малко повече инфо. Имам предвид как е оборудван сегашния ти салон и този, който си намерил с какви "екстри" е.

Ако сега си механични седалки и без "комфорт пакет", ще ти трябват не само седалките, а и окабеляване, модулите за управление, корите за вратите (не е задължително целите, но поне модула за управление на паметта с копчетата - предна лява врата), подлакътници, бутони за подгрев предни за таблото и конзола с бутони за задните, колани предни заедно с механизма за движение и още няколко елемента - да не влизам в подробности като по каталог.

 

Ако има съвпадащи функции в стария и в новия комплект седалки - те се монтират и оживяват сравнително лесно.

А ако разликата е голяма с набора "екстри" - ще се вкараш в сериозен филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази операция е правих преди месец.Стария ми салон беше черен сатен (сега ми е излишен), без подгряване ,електрическа ми беше само облегалката на предните седалки.Салона който сложих кожен с напълно електрически само предните седалки на задните няма ел. движение и ел подгряване.

     Предните седалки са закрепени с по четири болта всяка , като болтовете се развиват с накраиник Т-45.Нищо не се прави допълнтелно по въпрос закрепване на новите седалки, демонтираш твоите и монтираш новите.(отстрани на седалката се отвива още един болт за закрепването на колана).От отдолу на седалката има три букси една червена с два проводника са айрбега ,една зелена с шест пина която е 1 и 2 пин темп.датчик  3 и 4 захранване подгряващ елемент и 5и6 пин  датчик присъствие на седалката (аз имах жици само на 5и6 за другите пинове трябваше да дръпна проводници за да направя подгряването да работи от кутията с предпазители до бутоните за пускане на подгрева от бутоните на таблото и до седалките) и кафява букса която е за захранване на ел.задвижването на седалката  като два от проводниците са кафяв и червен със синя лента за за захранване и тънките проводници за мемори пакета(аз нямам мемори пакет и само захранването ми върши работа да се движи седалката).

    Задните седалки дивана е закрепен само с два болта,които са маскирани с мокета точно под седалките(в мокета има изрязани две малки отворчета за да расвиеш болтобете с кръстата отверка).Облегалката е закрепена с два болта в долния край, отвиват се и облегалката се плъзга нагоре за да излезе от куките.Има под дивана две букси разкачат се.

    Това беше при мен.Въобще не е сложно.За 4-5 часа се оправих(като аз нямам подгряване на задни седалки и мемори пакет).Като взимаш салона вземи и пласмасите на релсите на предните седалки отпред и отзат на релсите общо 8 бр. като се внимава да не им се изкъртят зъбчетата.Корите още не съм ги сменил а и не мисля да ги сменям .

Редактирано от stoi4o1974
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
На 21.04.2014 г. at 12:29, stoi4o1974 написа:

Тази операция е правих преди месец.Стария ми салон беше черен сатен (сега ми е излишен), без подгряване ,електрическа ми беше само облегалката на предните седалки.Салона който сложих кожен с напълно електрически само предните седалки на задните няма ел. движение и ел подгряване.

     Предните седалки са закрепени с по четири болта всяка , като болтовете се развиват с накраиник Т-45.Нищо не се прави допълнтелно по въпрос закрепване на новите седалки, демонтираш твоите и монтираш новите.(отстрани на седалката се отвива още един болт за закрепването на колана).От отдолу на седалката има три букси една червена с два проводника са айрбега ,една зелена с шест пина която е 1 и 2 пин темп.датчик  3 и 4 захранване подгряващ елемент и 5и6 пин  датчик присъствие на седалката (аз имах жици само на 5и6 за другите пинове трябваше да дръпна проводници за да направя подгряването да работи от кутията с предпазители до бутоните за пускане на подгрева от бутоните на таблото и до седалките) и кафява букса която е за захранване на ел.задвижването на седалката  като два от проводниците са кафяв и червен със синя лента за за захранване и тънките проводници за мемори пакета(аз нямам мемори пакет и само захранването ми върши работа да се движи седалката).

    Задните седалки дивана е закрепен само с два болта,които са маскирани с мокета точно под седалките(в мокета има изрязани две малки отворчета за да расвиеш болтобете с кръстата отверка).Облегалката е закрепена с два болта в долния край, отвиват се и облегалката се плъзга нагоре за да излезе от куките.Има под дивана две букси разкачат се.

    Това беше при мен.Въобще не е сложно.За 4-5 часа се оправих(като аз нямам подгряване на задни седалки и мемори пакет).Като взимаш салона вземи и пласмасите на релсите на предните седалки отпред и отзат на релсите общо 8 бр. като се внимава да не им се изкъртят зъбчетата.Корите още не съм ги сменил а и не мисля да ги сменям .

Да те разбирам ли,че освен подгрева и паметта,всичко останало е Plug and play,имам в предвид,че седалката се движи навсякъде без прекарване на допълнителни кабели? 
p.s. ако ти или някой друг колега има датчика за присъствие на седалката(работещ) да ми пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...