Jump to content

Б8 2.0 ТФСИ или Б8 3.0тди


Recommended Posts

Sayer, мотора не е същия като твоя.. за съжаление :)

Казваш, че не вярваш за разхода. В крайна сметка сме събрали да си помагаме и никой няма

сметка да лъже, преувеличава и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Всички ТФСИ мотори до BWA включително харчат масло без изключение,технологични и компонентни недостатъци.Обаче може да се лекуват доста с правилно отношение към маслата и мотора.Проблема е,че иска доста пробег за резулатат от 50-80% намаляване на разхода на масло.Например 30-40к.,като нямам предвид щадяща експлоатация,а точно обратното - раздаване  на газ при всяка въможност.

Редактирано от IvoTFSI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,реших и аз да се включа.От 1 година карам А5 двойка 211 коня с ес троник двойния съединител ,ес лайн пакет 18 джанти и доста екстри

има даже възможност ти да настройваш индивидуално режима. Да кажа първо че я карам с обикновен бензин. Не знам кой казва че трябва да е 98.В различните книги и аутодата пише различно.Както и да е,обикновен бензин и няма никакви кахъри.Толкова тиха и много бърза кола не сам имал.Отказах се от дизел предишните 2 А6 ми бяха дизелови.Но този бензинов двигател е невероятен и като горене е добре.Не съм състезател но при смесено каране без да я галя разхода е под 9.Сега за маслото да кажа,няма щека този двигател,хитреците те пращат в сервиза на Ауди ,там имат щека.За около 7000 км. съм долял 1 литър.Но да поясня че при първата смяна мой приятел сменя масла,сложи масло на око,толкова ,колкото източи.Вътре на дисплея показа средно ниво,но не знам колко е вярно.При доливането отидох в Ауди и там ми доляха 1 литър мериха с щеката,а вътре на дисплея ми показа пълно.Това е голямото горене:).Няма да навлизам в темата бензин дизел,и особено за поддръжка.Все още имам 1 дизелова кола БМВ 320 дизел 2005г.Фен съм на Ауди но за дизелови двигатели могат да се поучат от тях.Не е срамно ,да не говорим за редови 6 цилиндров:):).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Да не споменвам,че ако го тунинговаш прваилно ще разполагаш с около 300 коня при разход 8/100 смесено динамично каране,а ако спазваш ограниченията и 6/100,но това май няма кой да го повярва тук.С Милтек Спорт DP и ТBE пък саунда е невероятен

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...