Jump to content

Изкарване на radio data на борда при А8 Д2


Recommended Posts

Автомобила е А8 Д2.

Радиото е Концерт I, производство на Матушита Електроникс, Япония. Предишното беше Делта ЦЦ, производство на Блаупункт, Португалия.

На жълтата 6 пинова компонентна букса имам и 4- те кабела- ето примерна снимка за буксите отзад:

 

A3BlaupunktConcertDiag.jpg

 

Проблема е, че на борда не се извежда коя станция/песен слушам на радиото. Наблюдава се и с фабричната Делта ЦЦ, и с добавения по- нов Концерт 1.

Подозирам, че е въпрос на кодировка, но никъде не открих как д апрекодирам таблото с тази опция.

Някой борил ли е такъв проблем?

Аз открих само решения, при които липсва дата кабела на жълтата букса, но при мен си го има и си е здрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'97 е А8- цата, но за повечето части излиза '98.

Концерта е свален от Allroad Ц5, но на него пише А2, А3, ТТ. От 2001- а е, ако не греша.

 

$_12.JPG

$_12.JPG

$_12.JPG

 

(Д)ефекта с липсата на инфо на борда го имаше и с предния- Делта ЦЦ от '97.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам на старото ти радио делта, каква е кодировката? Разпитва ли се с ВАГ ком? Дай да подкараме с него, да излизат радиостанциите на таблото.

 

Ето ти схемата,за "delta" предполагам че я имаш вече.

 

post-16858-0-00945600-1400183912_thumb.j

 

Провери си при диагностика на Радио (56), като влезнеш в "6" канал на блоквете с данни какво е състоянието на този втори дисплей на радиото, както го наричат таблото

 

post-16858-0-63149700-1400184072_thumb.j

 

Това е кодировка на таблото (17), провери си я, мисля че за допълнителното оборудване което се указва при нея, указанието за навигация не необходимо, но ти си го пробвай с него и без него.

 

post-16858-0-96972700-1400184193_thumb.j

 

А последно ти прикачам кодировка на радиото, само че е xps- формат, свали с го от дох-а. Кодировката задължително трябва да свършва на 5 или 7 за втори за да работи дисплеят на таблото

 

http://dox.bg/files/dw?a=9e20815c2b

 

Съжалявам за немският, ще се разровя и за concert-a.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално утре вечер ще го борим с Ради, иначе Концерта си тръгва плъг енд плей на конекторите на Делтата.

Таблото ми е с канадска кодировка, за да пищи гонга при отворена врата и ключ в клемореда :hilezh:

Ще прегледаме пак дали не сме пропуснали нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е кодировката на делтата да свършва на 5 или 7 за да работи този изход на радиото. Аз пак си мисля че кодировката на таблото няма да има значение, но трябва да се провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-интересното е, че мисля че не се четеше радиото от ваг ком. Такива спомени имам от преди с делтата. После сложих при мен концерта и нещата си останаха да работят, не съм проучвал. При него обаче не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се моткай, а закачи кабелИтУ на твоята и виж дали е активно менюто, бе :hilezh:

Усещам, че ще опъвам от моята жълта букса кабели до твоето радио за тест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то си е майтап ,ама никога не гледам какво пише дисплея,еле па коя станция е,винаги си гледам на свирката,не помня къде беше тоя секондари дисплей,ама съм го виждал като опция и е май на таблото инструментс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва, ма не стана. :hilezh:

Стана с две нули в кодинга на таблото.

По неведоми причини обаче, ключът си забрави радио модула и не може да се обучи с него.

Освен това, въпреки правилния кодинг на централното, не пуска мигачи при заключване.

Ще го тормозя пак, че и без това още от самото начало се ебаваше с кодирането. Дано Динков има втори ключ. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

СПАМ: досега четох и освен да се е ошашкал радиомодула при опита да му добавим ключа от А3- ка, нищо нередно не откривам.

И друго се сещам, че той се шашна преди да сменим кодинга на таблото, а не след това. Утре ще пробвам с втория ключ. Иначе имам и сервизен, и пластика, и ПИН, ама в случая ни трабва само втория, нали? Сега си отключвам ръчно с новия сгъваем ключ :hilezh:

СПАМ2: Познай защо разхода пред вас и като стигнах 7 минути по- късно до нас е така различен :blush::hilezh:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...