Jump to content

Комбиниран датчик за налягане на масло AEL


kiril

Recommended Posts

Колеги,ударих греда със датчика (камбанка) за налягането на маслото.

 

Намерих два комбинирани датчика ,които не стават ,защото са обратни на моя.Имам впредвид следното:В момента на АЕЛ-а датчика за лампата е нормално отворен т.е. при изгасен мотор няма верига.Или както е писал колегата Kapitango в една друга тема "При определено налягане на маслото затваря веригата".

И двата ,които намерих са обратни ,а именно са нормално затворени и при опрделено налягане на маслото отваря веригата и светва лампата за маслото и писва зумера.Има вариант с тройник ,чрез който да ползвам стария датчик за лампата а комбинирания за уреда ,но не ми се иска да го правя така.

Въпроса ми е някой слагал ли е уред за налягане на маслото на AEL или AAT и по-скоро от какъв донор е взет датчика?

Рових в ЕТКА и на всичките аудита,които имат уред за налягане на масло, тези датчици са с два  номера 035919561 и 035919561А,като разликата е ,че този с "А" накрая пуска лампата на 1,8 bar,а другия 0,3 bar.

 

Благодаря на отзовалите се!

Редактирано от kiril
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже да ползваш и този, но трябва да смениш и датчика за ниско налягане с датчик за високо, Да размениш и кабелите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз  взех датчика с камбаната от В4 с мотор 2,6 150 коня.Няма грижи.На  ААТ-то меря още температура на маслото,волти,ампери,буста на турбото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Това вече е "гореща следа"! :hilezh: Нали не си слагал тройник за да ползваш и стария датчик ,освен камбаната?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Напротив, с тройник съм,и оригиналният датчик е също там за лампата на маслото.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

А тройника правил ли си го или си го взел от някаква друга кола?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Купих го от магазин за фитинги по пневматика -3/8 цола на разклоненията(женски) и с резба като на датчика на средния(мъжки).

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук се търси датчик, който да е комбиниран - за лампата и за стрелката, за да не се налага да се ползва оригиналния на АЕЛ за лампата и да трябва тройник.

 

Ти на тоя от Б4 му ползваш частта само за стрелката, а за лампата си ползваш оригиналния на АЕЛ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Принципно целта ми е такава,но ако се окаже ,че не съществува такъв датчик ще се наложи да прибегна до тройника.

Някъде четох ,че и ти си имал подобни намерения (уред за налягане на масло),реализира ли ги?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отказах се на този етап с датчика.

Тогава май бях стигнал до извода, че нещо тия комбинираните няма да работят коректно за лампата, нещо за релета ми се върти в главата.

 

Освен това реших, че без този датчик си карам и не мисля за налягането на маслото, а ако имам ще почна и това да мисля дали е в ред, а като не мога да направя нещо какъв е смисъла. Ако е температура и се вдига, може да я свалиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да му се не види!!!!!

Искаше ми се да стане без тройник........!

Никой ли не знае на кои аудита слагат нормално отворен комбиниран датчик ?

Ако пък някой има такъв и му трябва другия нормално затворен съм готов да ги разменим ,че ще и почерпя! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...