Jump to content

Проблем с монтажа на Hertz DSK 130 в A3 8L


lowforce

Recommended Posts

Здравейте,

Реших, че е е крайно време да сменя говорителите в предните врати на А3ката. На фабричната Nokia отдавна и беше дошло времето и по препоръка взех компонентни Hertz DSK130 + преходните пластмасови фланци (от 3 към 4 винта). 

Свалих корите, подготвих всичко, обаче като дойде момента за слагане на самата колона ударих на камък. Мембраната на hertz-а (външната част, където е към металната част на говорителя) опира във ръба на фланеца и съответно при затягане се разплесква леко). На снимката по долу съм отбелязал за какво става въпрос и това е по цялата окръжност на говорителя/фланеца. :wall:

 

Тези говорители масово се препоръчват за А3 8Л, та питането ми към колегите с такива е как е направен монтажа при тях? Някакви други фланци ли трябва да се търсят/правят или няма проблем да си седи така?

 

 

post-63275-0-67866000-1401381694_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не пробваш как ще свири така? моите предните много дразнещо пръщят при по-голям товар и аз се чудя какви да слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно ?!?
Не съм забелязвал чак такива проблеми. Имало е лошо изработен адаптер и се е налагало да се използва силикон и т.н., но чак такъв проблем..
При монтажа на говорителя в чтирите края добави подложка за да е на разстояние. Обезателно, направи добра изолация и ще постигнеш желания резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви идеи какво мога да използвам за подложка? Като гледам не трябва да е повече от 6-7 мм, иначе говорителя ще се измести твърде много и ще опира в стъклото?

А изолацията по цялата кора/врата ли трябва да се слага или само в зоната на говорителя? 

Това ще свърши ли работа?

http://aval-bg.com/products/product_id/1723/category_id/30/Silent+Coat+Starter+Set

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На адаптерите, които се предлахат за A6 C4 също се наложи да ги поизрежа отвътре за да не опира гофрата на говорителя в тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз проблема го реших, но съм забравил за темата. :wall:

След съвета на колегата eic-idimitrov :flehan: се поразтърсих и за късмет намерих подходящи малки втулки, които използвах за подложка, за да не опира говорителя във фланеца.

Така или иначе корите бяха свалени и използвах момента да направя изолация с SilentCoat. Облепих ламарината на вратата и част от корите. Резултат - Hertz-а свири перфектно, поне за мен, нищо общо с това, което беше преди с оригиналната Nokia. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

 компонентни Hertz DSK130 + преходните пластмасови фланци (от 3 към 4 винта). 

 

 

 

 

Колега тези говорители от къде ги взе, на каква цена. При А4 предполагам ще станат с преходниците!

Тези ли са параметрите 

Максимална мощност 150 W

Номинална мощност 50 W

Импеданс  4?

Честотна лента 70 - 6,000 Hz

Чувствителност 93dB

Размер на нискочестотния говорител 13 cm

Мембрана  Пресована, влагозащитена хартия 

Отвор за монтаж 119мм

Монтажна дълбочина 50mm 

 

product_23256.jpg

Редактирано от vancho20
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз проблема го реших, но съм забравил за темата. :wall:

След съвета на колегата eic-idimitrov :flehan: се поразтърсих и за късмет намерих подходящи малки втулки, които използвах за подложка, за да не опира говорителя във фланеца.

 

Така като си подложил фтулки говорителя оплутнява ли хубаво във фланеца. Ако не оплътнява губиш доста от и без това малкото бас който вадят тия говорителчета.

 

 

Колега тези говорители от къде ги взе, на каква цена. При А4 предполагам ще станат с преходниците!

 

 

Да, това са говорителите, с преходници стават на A4. Можеш да си ги вземеш от Aval Пазарджик или да си ги поръчаш онлайн.

http://aval-bg.com/pages/page_id/36/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с точно такива от същия сайт, обаче от варианта за A3. Иначе е най-добре да си се направят точните фланци от МДФ, имаше някъде тема тук, колега си беше направил такива за задните говорители. Със сигурност е по-добре, откъдето и да го погледнеш - няма пластмаси, непасване и проблеми като този тук в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми освен да си взема едно парче мдф и да си направя отвори със зегето.

А тези високочестотните къде ги монтирате, на мястото на старите пищялки ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. 

Днес за мой късмет никаде не намерих този модел Херц в Пловдив.

Само с доставка до към понеделник. 

 

Я кажете в А4 спрямо оригиналните , Херц  DSK 130.3  как звучи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-зле от оригинала могат да свирят само при лош монтаж.

Ей това са само предни ESK130 захранени от умрял плеър Сони:

 

От начало и те свиреха като радиоточка ама проблема се оказа в адаптерите, а не говорителите. При добро желание малко по-слаб резултат мога да докарам и с DSK130.

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги, някой друг имал ли е проблеми при монтажа на въпросните колони на A3 8L?

Купих си:

http://www.avitel-bg.com/hertz-dsk-130-3_2-way_compo

и

http://www.avitel-bg.com/acv_271320-10

от Авител, като ме увериха, че всичко ще влезе bolt on, но след като пратих баща ми (понеже съм контузен в момента и не мога да излизам от вкъщи) в един сервиз да ги монтират, току що ми се обадиха, че нито фланците ставали, а и самите колони били прекалено дълбоки и магнита опирал във вратата?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, Ради. :zustimm: Ще пратя колата на друго място, явно просто не съм случил на "майстор". Хубавото е, че поне се е отказал навреме, преди да сътвори някакво бедствие, след което да ми се налага да купувам нови кори. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...