Jump to content

A3 8P проблем - самозатваряща се врата!?


zaharis

Recommended Posts

Здравейте колеги,порових се във форума но не открих подобен проблем.

Вратите на моята колица прекалено лесно се връщат да се затварят ... може да ви е смешно но си е проблем.

Хич не е приятно като си отвориш вратата за да слезнеш ... връщащата се врата да те халоса по главата :gruebel: .Може би има някакви регулировки за това ? Помагайте !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли задържа на позициите!? Да нямаш нещо счупено или липсващо (скобата например)? Абсурдно е да излезе от фиксираните позиции сама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скобите са си там и позицийте също ... явно скобите са меки или е заради смазката която е намазана изобилно там.Може би там не е необходимо да има смазка!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че трябва да има смазка, тя не може да е причината. При мен позициите са толкова силно изразени, че не знам каква външна сила е нужна да изкара вратата от дадена позиция. Всички врати ли са ти така лабави или конкретно шофьорската?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте на 8л двуврата също са така и много ме дразни. Вече два пъти ми затисна крака долу и е доста кофти . Много ще се радвам ако успеем да намерим някакво решение за проблема. Според мен е износване на механизъма но как мпже да се оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега направих ти една снимка на моя механизъм. В червено съм оградил елемента от който ти идва проблема според мен. Това металното влиза между "зъбците" на механизма и държи вратата отворена. Погледни го него.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам степени усещат се но като отвориш рязко вратата и тя се връща трябва да я нагласиш точно на степента за да остане там. Явно проблема идва от мека пружина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...