Jump to content

За стартер на ауди 80


unix

Recommended Posts

Здравейте имам ауди 80 б3 напреде ми се прецака стартера не искаше да върти и имах 2-ра рака сложих го ама сега и тои се прецаква та въпроса ми е може ли някои да ми даде нещо като схема или ръководство как да го разглобя и да си го поправя и кое по-точно се прецаква ..

 

Благодаря предварително на тия които са склонни да ми помогнат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега подаи директно плюс на дебелия кабел които излиза от стартера ,ако заварти  зна4и вклиучвателя се е прецакал,ако не заварти значи е за смяна на четки ,отвиваш болтовете отзад и разглаба6 ,а ако не разбираш от електротехника,по добре го занеси да ти го отремонтират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

При мен ревизията на стартера струваше 56 лева ( бендикс, втулки, четки ) аз го демонтирах и монтирах от колата. На колегата не се знае този, който го е закупил втора употреба в какво състояние е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и моя е тръгнал и мисля да го правя. От къде да взема бендикс втулки и четки, ако им кажа модела на колата в магазина ще знаят ли какво да ми дадат . Също така ако може да ми препоръчате от къде да ги купя в София. Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на ул.Антим 1 между ул.Симеон и ул.Кирил и Методии, там отлво в блока има едни момчета, които работят много свястно. Те ще ти го направят и няма да имаш проблеми повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, да не пускам нова тема ще разкажа в тази и моя проблем. Днес спрях за малко да си купя цигари и запалих без проблем, после на бензиностанцията да заредя и въртя ключа и се чува само едно цъкане. Акумулатора е читав има ток в него, смених го с този от другата кола пак същото... Ясно ми е че ще се сваля за ремонт/рециклиране - мисълта ми е трудно ли се сваля ако имаш климатик? Двигателя е АБК. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да не пускам нова тема ще разкажа в тази и моя проблем. Днес спрях за малко ...

И на мен ми се е случвало,смених четкодържател.Едната четка беше счупена  и не можеше да завърти.

Огледай втулките,износване на колектора и като цяло как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,преди да го свалиш опитай с директен кабел да му подадеш на голямата гайка.Ако завърти,може да се окаже,че се е прецакал шалтерът както беше при мене.Когато го сваля стартерът си работеше,а на място не-само цъка.Когато си е на място,бендиксът не отива до края на оста и когато се износят пластините на шалтера не могат да контактуват и няма завъртане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не опитвай с кабел, защото ще се стопи и ще те изгори, освен ако кабела не е много дебел. Там минават над 100 А ток.

Иначе на топло по-вероятно е да са втулки. От четките обикновено когато прави проблем  и чукнеш по стартера - тръгва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...