Jump to content

абс свети


горскияя

Recommended Posts

Здравейте колеги! Та проблема ми е че АБС лампата ми свети и АБС-а ми не работи. Вчета я носих да ми сменят маншон на външно дясно каре, предни спирачни дискове и накладки. Като я взех видях, че лампата свети, погледнах датчиците не са извадени или разместени. Малко помощ от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много малко им трябва да се разместят навън или на вътре за да ти светне лампата не е нужно да са извадени целите че да ти свети минимално разместване (незабележимо) е достатъчно, буташ датчика навътре докрай и изтегляш около 2мм мисля че беше и пробваш докато спре да свети това разбира се на изгасена кола местиш ги палиш проба и ако не свети и не се включва абс при леко натискане значи е ок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

не е от датчиците колега.. от какво може да е друго? Знам, че човека който ми сменя маншона каза, че е чистил каналчетата за АБС-а и каза, че трябвало дори да е по чувствителен сега, но уви даже абс нямам вече..

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачи я на един компутер,може па да си каже мъката.Или ако не я каже лошо.

Може да са изтръгнали някой кабел или знае ли човек.

Кога ти светва? Веднага като запалиш или като тръгнеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

като запаля седи светната и не угася изобщо. По принцип като дам контакт чакам 2-3 сек. да угасне всичко и тогава паля, обаче АБС-а не угасва..

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от далеч съм, от Силистра. А може ли да е станало нещо, примерно ако се докосне чопчето, бобинката ( не знам как точно да го нарека) който опира в самото каре и реагира при блокиране на колелата, и активира абс-а. Ако случайно някой от майсторите го е натиснал с пръст, не знам почвам да се чудя от какво може да е

Редактирано от Petkovm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

ами гледах го уж, не виждам нищо нередно в датчика кабели и тн. Не знам мамка му.. :wall:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се случва като караш колата,ABS-а изобщо ли не работи или работи неравномерно- с леко натискане на педала да започва да причуква още в началото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм ,че тези датчици лесно се прецаквали ако не се внимава при смяна на каре на самото каре има едно като зъбна предавка чрез него датчика отчита дали колелото се върти, не знам ако самия датчик се заклепе с грес дали ще работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се случва като караш колата,ABS-а изобщо ли не работи или работи неравномерно- с леко натискане на педала да започва да причуква още в началото?

да ти кажа колега, сякаш от време на време го усещам как иска да се включи, но не може. Като цяло изобщо не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,така е и при мен,но аз имам фабрично бутон вкл-изкл на ABS-а и си го изключвам /В4 с 1.8Т/.Явно не съм свързал кабела от таблото до ABS-а и затова ми свети лампата.Ще следя темата с интерес.

 

Abs-a има един голям 50 A предпазител долу в ляво при педалите-провери го а също и предпазител нр.7
 

Какъв цвят е кабела до предпазителя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

прегледай си гривните на карето за изместване или прекъсване по тях датчика на абс-то може да отчете грешка изваждаш датчика от местото му и през дупката с фенерче се вижда гривната преглеждаш внимателно като въртиш колелото естествено колата трябва да е вдигната на крик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...