Jump to content

Как да си повдигна колата?


sclass

Recommended Posts

Автомобила е А6 C5 2003 година, 2,5 дизел 163 к.с. автоматик, комби. С 17 цолови джанти и гуми 235х45, но е ужасно ниска, опира здраво, а аз винаги съм бил привърженик на по-високото окачване. Кажете моля ви какво да направя, пружините ли да сменя и ако да, какви точно да търся тъй като не съм запознат с ознащенията им. Кои се водят най-високи и ще станат за моя автомобил? Също така, обичам меката и комфортна возия, така че моля не ми предлагайте силиконови или гумени повдигачи. Нали от по-високите пружини, ще вози по-готино?

Редактирано от sclass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята A6/C5/ със заводско спортно окачване ли е?

Както и при другите модели на Ауди си има означения и маркировки на пружини,амортисьори.

В сервизните документи или на лепенката при резервната гума,трябва да пише с какво окачване си.

При А6/С5/ са няколко вида окачванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Незнам дали е със спортно окачване, но вози твърдо и е ниска, така че най-вероятно е. Кажи моля те какви са означенията щом си запознат? Интересува ме и какво е означението на най-високите и меки пружини?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни тази тема: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=111354&page=2

 

1BE - спортно
1BA - нормално комфортно и високо
1BR - комфортно усилено
1BD - спортно окачване за С модели

 

моето е 1BA (пише го при кодовете на лепенката при резервната гума) и точно такова - вози меко и е висока. не мога, обаче да кажа какви пружини трябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни тази тема: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=111354&page=2

 

1BE - спортно

1BA - нормално комфортно и високо

1BR - комфортно усилено

1BD - спортно окачване за С модели

 

моето е 1BA (пише го при кодовете на лепенката при резервната гума) и точно такова - вози меко и е висока. не мога, обаче да кажа какви пружини трябват.

Благодаря, но каква е разликата реално между 1BA и 1BR? Второто по-твърдо ли е или?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Стават ли пружини от All Road на този модел и ако да къде мога да си купя, предполагам с тях колата ще стане доста по-висока?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си  1БА с нови амортисьори и приключваш с филма. All Road  е с въдушно качване. Повечето с А6, с въздушно окачване искат да го разкарват (смяна към пружини), за съжаление, заради цената на поддръжката... На душегуба предницата му е брутално тежка и дори с ново и високо окачване трябва да внимаваш доста, особено при слизане от бордюри.

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пружините ви са оригинални, не алтернативни имат цветни маркери. За целта просто трябва човек да се наведе и да ги види. Цветните маркери са нещо от сорта 1 бял, 3 розови -примерно стандартна висока предна за 2.5тди за 1.8т е с други и тн. 

 

Ето за какво говоря за отпред. А ето и за задника :) Задните не са за куатро понеже не си написал! 

 

Аз съм с по-стария модел Ц4. При мен колата беше с пружини Ейбах(за това нямаха светни маркери). Като я вдигнах я сложих на високи стандартни за този двигател пружини. При мерене се оказа че амортисьорите са еднакво дълги с тези с който дойдоха пружините. Затова реших да оставя моите амортисьори. Не знам дали правилно си мисля, но съм мислел че амортисьорите трябва да са по-къси? Ако при теб са по-къси може да се наложи да ги смениш "задължително"! Имай го предвид защото една е сумата за пружини, друга с добавка амортисьори, прахозащитници и тн. За най-евтино вземи старо окачване от кола донор. При добро желаните от теб, може да разкараш старото ниско окачване на парите на другото и тогава и финансово нещата са добре . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...